Kontakt se zvířaty může být léčivý, a to především pro duši. To je jedním z důvodů využití zooterapie i v péči o klienty v SeneCura SeniorCentru Kolín. Jednou z jejích forem je právě i hipoterapie, tedy kontakt s terapeutickým poníkem.

„Jedná se o kontaktní hipoterapii, není tedy jejím cílem jízda na poníkovi, ale kontakt s ním. První návštěva probíhala u klientů Domova se zvláštním režimem, reakce všech klientů byla velmi kladná. I ti, kteří se běžně do aktivit nezapojují, se nyní zapojili aktivně,“ popsala ředitelka SeneCura SeniorCentra Kolín Hana Máchová.

Ludmila Zárubová oslavila stovku.
OBRAZEM: Ludmila Zárubová slavila v kolínském SeniorCentru kulatou stovku

Odkazuje přitom na službu Domov se zvláštním režimem, určenou pro klienty s Alzheimerovou chorobou nebo jiným druhem demence. Právě pro ně je zooterapie vhodnou možností, jak procvičit kognitivní funkce.

Personál SeniorCentra věnuje zooterapii značnou pozornost. Častá jsou například setkání klientů s psími přáteli během canisterapie.

Terapeutický poník zavítal už na začátku letošního roku také mezi seniory v Domově Clementas v Mlékovicích - viz. fotogalerie u článku.