Informaci Kolínskému deníku potvrdil zarmoucený starosta města Michael Kašpar: „Je to velmi smutná zpráva, odešel skvělý kolega, kamarád, ale také manžel a táta od dětí. Je mi to moc líto.“ Podle slov starosty trpěl Michal Najbrt závažnými zdravotními komplikacemi, léčil se v Oblastní nemocnici Kolín a naposledy v IKEMu v Praze. Právě tam neměl zvládnout poslední operaci.

O smutné události informovalo město Kolín také na svém FB účtu:

Na kolínské radnici Michal Najbrt zaštiťoval odbor správy bytů a nebytových prostor, odbor sociálních věcí a zdravotnictví a odbor dopravy. Na starosti měl také městské jesle, klub seniorů či ubytovnu pro osoby bez přístřeší. Byl ženatý a táta tří dcer.

Poslední rozloučení s Michalem Najbrtem se uskuteční v pátek 23. února 2024 v 10.15 hodin v obřadní síni na hřbitově v Kolíně na Zálabí.

Na Michala Najbrta vzpomíná i jeho dlouholetý kamarád Vít Rakušan. "Nikdy nechtěl do vyšší politiky, jeho světem byl a zůstal Kolín. Dal mu energii, nasazení, svoji lásku patriota… a bohužel i kus zdraví. Michal bude moc chybět. Už teď chybí. Nejen mně. Celému Kolínu, který měl tak rád. Upřímnou soustrast rodině,“ uvedl mimo jiné na sociální síti X současný ministr vnitra a někdejší starosta Kolína.