Svým vítězstvím navázal na úspěch z června letošního roku, kdy se stal mistrem republiky ve své, tedy juniorské, kategorii do 60kg, získal tak pro letošek dvě zlaté medaile z mistrovství republiky ve dvou váhových a věkových kategoriích, čímž se zařadil na TOP špičku českého juda .


Michal své zápasy, kdy se postupně probojoval do finále, vybojoval daleko před časovým limitem a to všechny na plný počet, tedy 10 bodů hodnocením IPON, i přesto, že se poslední dva měsíce potýkal s neustálým nachlazením a nemohl tak trénovat, jak by si přál.


Finále nastoupil proti favorizovanému dlouholetému reprezentantu, dříve juniorské a teď mužské kategorie, který byl devátý na ME juniorů 2010, a několikanásobnému mistrovi ČR Tomáši Vaníčkovi. Ten v předchozím zápase vyřadil během pár vteřin dalšího favorita Hozáka, který se nedávno vrátil z mistrovství světa v americkém Lauderdale a je na 35. místě ve světovém žebříčku IJF juniorů.

Michal nastoupil proti tomuto favoritovi do finále a zdolal ho za 40 vteřin na IPON nádherným chvatem Reverzní Seoi-nage , který byl nejprve propagován korejským mistrem světa a olympijským vítězem Choi Min-Ho, toto vítězství bylo pro všechny zúčastněné velkým překvapením, jelikož Vaníček byl považován za jasného vítěze této váhové kategorie a to nejen pro daleko větší zkušenosti a věk. Dalo by se říci, že to byl boj mládí versus zkušenost vzhledem k tomu, že je zde rozdíl 6 let věku a praxe v judu.


Michal nadále trénuje v Novém Bydžově, Čáslavi a dojíždí i do Mekky českého juda USK Praha na Folimance. Od tohoto klubu dostal nabídku na hostování od příštího roku, kdy by se měl s jejich týmem zúčastnit i Interligy, což je nejvyšší mezinárodní soutěž družstev mužů v ČR.