Pokud se budete chtít vydat slavit přesně v den konání, tedy ve čtvrtek 1. června, zvolit můžete například akci v lesoparku Borky, kde se koná Dětský den u Stapu. Vstupné je zdarma a začíná se v 17 hodin. Příchozí se můžou těšit na loutkové divadlo a také na koncert kolínské kapely Něco. Mimo kolínskou alternativou je Dětský den s Pepou a Majdou, jenž pořádá Zastávka Radim od 16 hodin. Děti čeká program plný hudby, zábavy, tance a soutěží. Kolínské muzeum pak nabízí vstup do jeho expozic za symbolickou jednu korunu, od 16 hodin se navíc bude na Bartolomějském návrší konat netradiční prohlídka staré školy, zvonice a parkánů pro děti od 6 do 10 let.

Zdroj: Youtube

Bartolomějské návrší v Kolíně.

„Určitě budeme chtít se synem vyrazit někam už ve čtvrtek po práci, co jsem konala zběžně na program, líbil se mi Dětský den u Stapu, kam stejně rádi chodíme na hřiště. Ale ještě si k tomu sednu a třeba objevím něco dalšího,“ prozradila Jitka Rytířová, maminka šestiletého Tadeáše. Bohatý program bude pro děti připravený i v sobotu 3. června. Od 14 hodin zve nejen své fanoušky na Dětský den a bazar sportovního oblečení hokejový klub SC Marimex Kolín.

Poplatek v nových smlouvách se týká jen těch dětí, které nastoupí do první třídy v září 2023.
Všechny přihlášené děti se letos do kolínských základních škol dostanou

„Děti se můžou těšit na skákací hrad nebo stanoviště s řadou úkolů, díky našemu partnerovi bude i možnost vyzkoušet si střelbu z paintballové zbraně,“ uvedla členka vedení klubu Iva Horová. Mimo občerstvení a točené zmrzliny budou moci zájemci zapojit do bazárku sportovního oblečení. Vstupné je do areálu zimního stadionu dobrovolné.

Jakub Vágner
Dětský den s Jakubem Vágnerem na Katlově nabízí rybaření i koncert Olgy Lounové

Od 13 hodin startuje v sobotu 3. června Den dětí na kolínské jízdárně. Pro menší i větší budou připravená zábavná stanoviště s nejrůznějšími hrami a úkoly rozmístěná po celém areálu. „Po úspěšném absolvování všech stanovišť se každý za odměnu může svézt na koni. Děti bude po celý den vozit osm koní pod dohledem zkušených jezdců a instruktorů. Nebudou chybět nejrůznější atrakce jako je skákací hrad, balónky a mnoho dalšího,“ řekl tiskový mluvčí akce Miroslav Slaný.

Kdo by měl chuť vyrazit mimo město, může navštívit ratbořský Chateau Kotěra. Ten zve malé i velké na Dětský den na téma cesta kolem světa, který startuje v sobotu 3. června od 14 hodin. Děti během celého odpoledne navštíví různé země, setkají se s místními obyvateli a prostřednictvím různých her, aktivit a stanovišť poznají jejich zvyky a tradice.