Nabízeli lidem levnější elektřinu

Občané městským policistům oznámili, že se po domě pohybují podomní prodejci, kteří zde obtěžují nabízením levnějších produktů elektřiny.

Strážníci neváhali a ihned vyjeli na místo, kde se měli prodejci zdržovat. Lidé, kteří v ulici žijí, pak ochotně strážníkům označili ženu, která zakázanou formou nabízela produkty.

Žena z okresu Chomutov se městským strážníkům přiznala, že lidem opravdu nabízela elektřinu.

„Strážníci ji za přestupek porušení Nařízení města Kolína „Tržní řád" uložili nejvyšší možnou pokutu," sdělila Helena Honkiszová z oddělení prevence kriminality a komunikace s médii Městské policie Kolín. Navíc prý byla žena vykázaná z prostoru tohoto domu.

Nebylo to poprvé, co lidé strážníky volali

V poslední době se nejedná o ojedinělý případ porušení tohoto nařízení.

V prvním případě se dva muži se měli představit jako zástupci Energetického regulačního úřadu. Lidé potom zavolali na tento úřad, aby ověřili, zda skutečně jsou tito dva muži jejich zaměstnanci. „Dostali ale zamítavou odpověď," řekla Helena Honkiszová.

V druhém případě občany města svou nabídkou obtěžovala žena s dvěma kumpány. Viděli je obyvatelé Tyršovy ulice. Ti ihned upozornili městské strážníky, že se po domě pohybují tři osoby. Na dotaz, co v domě chtějí, prý odpověděli, že jsou z plynárny a jdou odečítat měřící přístroje.

„Vzhledem k tomu, že se již odečet plynu v tomto domě uskutečnil, muž pojal podezření, že zde není něco v pořádku a učinil oznámení," řekla Helena Honkiszová.

Podle jejích slov tedy strážníci vyjeli na místo, kde našli ženu, která se jim přiznala, že zde nabízela produkty levnější energie formou podomního prodeje.Strážníci ženu z Mladoboleslavska upozornili, že svým jednáním naplnila skutkovou podstatu přestupku.

Upozorněte strážníky na podomní prodej

Vzhledem k tomu, že na území města opět dochází k nabízení služeb touto zakázanou formou prodeje, Městská policie Kolín žádá občany města o spolupráci.

„V žádném případě si, z důvodu zachování osobní bezpečnosti, tyto osoby nepouštějte do domu nebo bytu a vše nám oznamte na bezplatnou linku městské policie, telefonní linka 156," uvedla Helena Honkiszová.