Měly by to být už poslední pozemky, žádost o převod schválilo zastupitelstvo a nyní Kolín iniciuje jednání s ŘSD ohledně termínu, aby bylo konečně zahájeno řízení o rekategorizaci ze silnice první třídy na místní komunikaci. „To je základní předpoklad, aby se mohl převod uskutečnit,“ dodal starosta.

Studie o tom, jak s průtahem po převodu na město naložit, existuje. Poslední je z předloňského roku. Týká se zejména lokality mezi světelnou křižovatkou zvanou u bývalé OVS a kruhovým objezdem u Jednoty, tedy čtyřproudové silnice, která v těchto místech město rozděluje. Zabývá se ale i zamýšlenou výstavbou kruhového objezdu U Červených. „Je to zatím ve fázi studie, určitě na tom budeme ještě pracovat,“ doplnil Kašpar.

Kromě převodu točny řeší město na Šťáralce také překračování povolené rychlosti v těchto místech. Hovořilo se o tom i na posledním výjezdním zasedání městské rady na Šťáralce. „Aktuálně tam častěji zajíždí městská policie a jako město připravujeme dlouhodobější řešení. Umístění zpomalovacího prahu bude otázkou nejbližších týdnů či dnů,“ sdělil místostarosta Michal Najbrt.