Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město chce letos dokončit rekonstrukci koruny hradeb

Český Brod – O dotaci na dokončení rekonstrukce koruny hradeb v Šafaříkově ulici a za domem čp. 62 usilujte pro tento rok českobrodská radnice. Z oblasti památek to ale nejsou jen hradby, na které by město rádo získalo od ministerstva finanční podporu.

23.2.2016
SDÍLEJ:

Hradby v Českém BroděFoto: DENÍK/ Jana Martinková

Českobrodští usilují o státní příspěvek také na obnovu fasády a vitráží kostela sv. Gotharda, celkovou obnovu omítek na Kouřimské bráně, očištění pomníku Prokopa Velikého, na repase dalších oken Podlipanského muzea a T.J. Sokol Český Brod připravila projekt na generální obnovu suterénu sokolovny.

„Naši značnou pozornost do blízké budoucnosti si jistě zaslouží i prostor obou českobrodských náměstí, která dnes v řadě zákoutí nedělají našemu městu dobrou čest," uvedl předseda komise regenerace městské památkové zóny Vladimír Jakub Mrvík.

„V rámci vedení města i památkové komise se hovoří například o skupině kontejnerů na tříděný odpad před kostelem sv. Gotharda, které jsou v dnešní době sice holou nezbytností, ale svým současným pojetím spíše připomínají modernistickou etudu na husitskou vozovou hradbu. Proto se zrodil záměr na vybudování velkokapacitních podzemních kontejnerů na jiných místech náměstí, jak je to dnes už běžné v centrech řady jiných historických měst," dodává s tím, že tento záměr je pochopitelně schůdný jen s pomocí dotace.

Bohužel, i přes značnou snahu města, nestihl podle jeho slov letos projektant připravit všechny náležitosti žádosti o dotaci do termínu podání, a tak o „neviditelných" kontejnerech může město snít minimálně do roku 2017.

Autor: Redakce

23.2.2016
SDÍLEJ:
Hudební program zakončila kapela Telegraf.

Kulturní přehled z Kolínska. Kam se vydáte?

Ilustrační foto

Interiéry jsou hotové, pracuje se na chodnících

U Jestřabí Lhoty se srazila dodávka s osobákem

Jestřabí Lhota – Ke střetu dvou vozidel došlo v úterý ráno na křižovatce u Jestřabí Lhoty. Řidič dodávky jedoucí od Jestřabí Lhoty nedal přednost osobnímu vozu Hyundai, které jelo ve směru od dálnice na Kolín.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Zámek Radim zve i do černé kuchyně

Radim - Zámek Radim na Kolínsku je renesanční památkou, která sloužila jako sídlo střední šlechty. Zámek se pyšní ojedinělou architekturou saské renesance, která se dochovala v původním stavu.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení