close Co je koronavirus. info Zdroj: Deník zoom_in Kolín absolvoval zasedání Bezpečného Kolína, kterého se zúčastnili zástupci hasičů, strážníků, Policie ČR i krizového odboru. „Sledujeme veškeré oficiální informace z ministerstva zdravotnictví i zahraničí,“ řekl kolínský starosta Michael Kašpar.

Kolín tak na základě toho publikoval informaci, kam se mohou lidé obracet kvůli informacím ohledně korona viru. Tou je speciální poradenská linka Státního zdravotního ústavu. Infolinka je dostupná denně, v čase od 9 do 21 hodin, na telefonním čísle 724 810 106.

Online reportáž

Kolínský starosta Michael Kašpar však uvedl, že padla shoda: pokud přijde nařízení, Kolín se jím bude řídit, například státu, armády, policie. „Zatím je názor takový, že není důvod k panice, zachovejte chladnou hlavu. Pokud přijdou opatření, mají přijít od státu, ne zespoda, takhle jsme se o tom na zasedání bavili,“ dodal starosta.

Podobně tématiku vidí i v Českém Brodě. „Pokud bude vyhlášen nějaký zvláštní stav, tak zasedne krizový stát a bude to řešit,“ řekl starosta města Jakub Nekolný. Město má připravené určité modelové situace. „V tuto chvíli jsme ale nezasedali, nepovažujeme za nutné, abychom aktivovali tento orgán,“ dodal.

Prevencí v podobě objednání dezinfekcí na některých místech se zabývali v Pečkách. Řekla to starostka Alena Švejnohová. „Zároveň jsme se informovali v Kolíně, zda jsou vydané nějaké pokyny, podle kterých se máme v krizovém řízení řídit. Zatím jsme takovou informaci neobdrželi,“ řekla. Pečky jsou ale podle jejích slov připraveny kdykoliv reagovat.

close Koronavirus. info Zdroj: Deník zoom_in