Vedoucí skupiny Miroslav Horáček nyní po večerech tvoří zaklínadla, jimiž se bude ohánět jazyk kouzelníka Merlina. To víte, vypadalo by dost nedůstojně, kdyby čaroděj úrovně slavného Merlina říkal abrakadabra.

Jenže vytvořit prvotřídní zaklínadla není legrace. „Po kouskách je skládám z elfštiny, což je v podstatě stará irština, jen trochu zkomolená, použil jsem i latinu, pár keltských slovíček, neopovrhl jsem ani severskými výrazy," popsal Miroslav Horáček.

Pomalu vzniká i celý scénář na bitvu, u níž nebude chybět jako kulisa slavný Kamelot, ve skále bude zaražený Excalibur atd. Stejná legenda byla námětem bitvy před 15 lety. A patřila k těm úspěšnějším.

„Nikdy jsme žádné téma neopakovali, tentokrát to bude výjimka, vybírali jsme z těch dobrých, ale ne z nedávných ročníků. Takže jsme volili mezi Johankou z Arku, Drákulou a právě Merlinem," dodal Miroslav Horáček, který podle svých slov před oněma 15 lety hrál Mordreda. „Letošní rok, při jubilejním 20. ročníku bitvy, už to raději přenechám mladším," směje se.