„Nechtěli jsme myslet pouze na sebe a tak jsme se rozhodli, že pomůžeme osmileté Žanetce, které pomáhá i fotbalový a hokejový klub. Tu jsme se rozhodli podpořit způsobem, že jsme nechali vyrobit náramky s nápisem #PROJECTB a datumem plesu 9/2/2019. Náramek se prodával minimálně za padesát korun,“ uvedl Adam Hruška za třídu 4. B.

„Žanetka v deseti měsících prodělala z neznámých důvodů dětskou mozkovou obrnu. Dodnes statečně bojuje se svým nepříznivým osudem, který jí způsobil především svalovou dysfunkci a vadu řeči,“ doplnil student z Obchodní akademie.

Péče o malou nemocnou holčičku je velmi nákladná. I přes svou nemoc je Žanetka skutečně velkým bojovníkem, chodí už i do školy.

„Mentálně je ovšem na stejné úrovni jako její vrstevníci – v září nastoupila do první třídy základní školy a daří se jí skvěle! Žanetka ke své cestě za vysněnými krůčky potřebuje finančně náročné rehabilitace, které pojišťovna nehradí. Mezi takové patří například Klim-therapy v Klimkovicích – ta stojí přes sto tisíc korun,“ potvrdil Adam Hruška.

Mimo to může každý zájemce Žanetku podpořit i finančním příspěvkem. „Lze také přispět na transparentní účet u Asociace rodičů děti s dětskou mozkovou obrnou: 2000839462/2010. Pro více informací můžete sledovat její stránku www.vickaprozanetku.maweb.eu.