„Jezdí k nám divadlo, psovodi s policisty, byli jsme párkrát na představeni v kulturním domě a dvakrát i v Kutné Hoře. Tam děti navštívily před Vánocemi betlémování a nedávno i pomlázkování. To bylo moc hezké, do programu v kostele byly zapojené všechny děti,“ uvedla Ivana Březinová.

„Každou středu jsme také měli angličtinu s rodilým mluvčí Mathewem, a ve čtvrtek se chodilo do sportovní školičky,“ doplnila ředitelka.

Mateřská školka Sluníčko v KolíněZdroj: Deník / Žaneta Dvořáková

Z celého školního roku jsou děti nejvíce nadšené ze školky v přírodě ve Velké Úpě, na které byly nedavno. „Počasí nám trošku nepřálo, ale my jsme se nedali. Chodili jsme do lesa na procházky, bylo tak krásné prostředí a dětem jsme uspořádali i diskotéku,“ popsala výlet Ivana Březinová.

Vedle toho tráví žáčci z Mateřské školky Sluníčko v Sendražicích hodně času na prostorné zahradě s klouzačkou i prolézačkou, nebo je často berou paní učitelky na výlety do nedalekého lesa.

Příště si představíme děti z MŠ Mašinka v Pečkách. V tištěném vydání Kolínského deníku však již ve středu 19. června 2019.