„Chtěl bych poděkovat paní ředitelce školy Aleně Volfové a pak především vedení automobilky Toyota, která na rekonstrukci přispěla finanční částkou šest set padesát tisíc korun, celkově stála výstavby zhruba tři miliony korun,“ zrekapituloval v úvodu setkání starosta města Michael Kašpar, který společně se svojí zástupkyní Ivetou Mikšíkovou, ředitelkou školy Alenou Volfovou, prezidentem automobilky Koreatsu Aoki a jeho ženou slavnostně ve čtvrtek dopoledne přestřihli pásku, kterou ve svých rukách držely děti, jež si v prostorách už s chutí hrály.

Z vernisáže výstavy 'Kolínská šedesátá na fotografiích Jaroslava Kronuse' v Komorním sále Městského společenského domu v Kolíně.
OBRAZEM: Fotografovy nedožité sté narozeniny připomněla výstava z jeho tvorby

Slavnostnímu aktu byli přítomni ještě generální manažer automobilové továrny Robert Kiml a vedoucí odboru školství, kultury a sportu Městského úřadu Petr Kesner.

„Snažíme se rozšiřovat kapacity školských zařízení, což není úplně jednoduché, další nás čeká v mateřské škole Chelčického. Kromě kolínských dětí nám teď přibyly další v souvislostí s Rusko – Ukrajinskou krizí,“ dodal starosta.

„Byl to neuvěřitelný kopec práce, všem děkuji, především pak městu Kolín za vybavení třídy, další máme objednané a je na cestě,“ ukončila před tím, než děti rozdaly návštěvě drobné dárky, oficiální část setkání ředitelka Alena Volfová.