„Objekt školky bychom chtěli zateplit," řekla starostka Kouřimi Zuzana Čiháková. Tím by se pak měla snížit energetická náročnost objektu. Zároveň se zateplováním by se pak budova mateřinky měla dočkat také vytvoření nové barevné fasády, která zvýší estetickou funkci. Hravé barvy tak podtrhnou právě funkci budovy.

V současné době jsou ve školičce zrekonstruované vnitřní prostory. Děti si tak hrají v moderním prostředí. Zároveň je hotová plynofikace celého objektu, který byl postavený už v roce 1971. Právě z důvodu stáří budovy je nutné její celkové zateplení.

Kromě toho chtějí kouřimští pro školu postavit novou zahradu. Projekt dostal název Zahrada hrou, jehož cílem je vytvořit pro drobotinu kreativní zahradu, která bude podporovat přirozený rozvoj dětí.

Ačkoli ji chtějí Kouřimští vylepšovat, ani v současné době se děti při hrátkách na školní zahradě nemají špatně.

Prozatím je tu pro ně zahrada s různými herními prvky a nechybí tu ani mlhoviště.

Finance však vedení města nechce investovat pouze do předškolního vzdělávání. Novinek se dočkají také děti ze základních škol v Kouřimi.

Například na Základní škole Okružní se chystá projekt, kdy dojde k rekonstrukci půdních prostor. Právě pod střechou budovy by pak měla vzniknout pracovní dílna s cílem posilování manuální zručnosti žáků.

Malá základní škola by tak do budoucna měla svým žákům nabídnout opět o něco více než doposud.

Nové prvky se nevyhnou ani školní zahradě u školy Miloše Šolleho. Tady by měl vzniknout všestranně využívaný venkovní areál. Chystá se zde vytvoření učebny v přírodě.