A pro některé obyvatele Kolína si dovolili příliš – na sobotní odpoledne zcela pro dopravu uzavřeli kolínský Masarykův most. Do jeho prostředku umístili spojené dlouhé pivní sety, za které bylo možné usednout a hodovat, ať už z přinesených zásob či z pochutin zakoupených na místě.

Děti malovaly na vozovku křídami, na konci mostu vyrostlo pódium, na kterém hrály kapely Stand Arty s místními známými muzikanty či Hanky Tonky Jazz Band, pro veřejnost se otevřel i ostrov pod mostem, čehož využily především rodiny s dětmi, které obdivovaly i ukotvené lodě.

Z oslav vietnamské komunity z Kolína.
Kolínská vietnamská komunita slavila svého vybraného svatého patrona

Své návštěvníky a obdivovatele našla i hydroelektrárna, která pustila návštěvníky do svých prostor, v krásném a téměř letním počasí byla i možnost se projet na lodičkách po Labi. Chodník lemovaly panely s návrhy letošního participativního rozpočtu, o jehož účelu mohou občané hlasovat.

A od mnoha přítomných zněl hlas, že by vůbec nebylo špatné, kdyby Masarykův most zůstal pro dopravu uzavřený nastálo a stala se z něj takto sympatická pěší zóna.