Na podrobné aktualizaci každého regionu se spolu s KČT podílí přímo v terénu i CBS Nakladatelství. „Náš regionální projektový manažer navštíví v rámci své práce každý obecní úřad a na místě udělá takzvané místní šetření. Takto se do mapy dostanou aktualizace z první ruky a ne jen ty zprostředkované z internetu," vysvětlil ředitel nakladatelství Milan Paprčka a připomněl, že mapy KČT jsou českou legendou.

Oblast Kolínska a Kutnohorska se neodmyslitelně pojí s řekou Labe, nabízí toho ale mnohem více. „Tento region je turisticky zajímavou destinací, své si tu najde každý. Ať už hledá významné kulturní a přírodní památky, nebo se jen chce s rodinou projet v okolí naší největší řeky po rozsáhlé síti cyklostezek,“ uvedl Tomáš Klepáček z CBS Nakladatelství, který má na starosti aktualizaci mapových podkladů zastavěných částí obcí a měst.

Ilustrační foto
Po některých turistických trasách v kraji špacírovali už pra-pradědové

Turisté mohou při svém putování krajem objevovat známá místa, ale i osamocená malebná zákoutí či nově vystavěné rozhledny a další zajímavosti. Mapa navíc zahrnuje i podrobnosti, které pomohou turistům poznat region a naplánovat si netradiční výlety. Nechybí ani informace o pojmenovaných turistických značených trasách a kodex všech turistů.

„Při aktualizaci spolupracujeme především se starostkami a starosty obcí a měst dané lokality. Ti pak využívají možnost umístit nové turistické mapy na veřejná prostranství, jako jsou náměstí, obecní úřady nebo přírodní památky,“ dodal Klepáček.