Zatímco v minulých letech děti bavil Klaun Roberto nebo mezi dětmi populární Klemprda, letos zábavu pro ty nejmenší zajistil Europáček.

Celou přípravu akce měla na starosti jedna z maminek, Karin Alexandrová, která spolupracuje s několika dalšími maminkami.

Kromě maškarády se tyto aktivní ženy starají o všechny dětské akce v průběhu celého roku.

Společně pak zajišťují nejen pro své ratolesti adekvátní zábavu, ale snaží se například také vyzdobit sál nebo připravit pozvánky na akci.

Finančně aktivním maminkám pomáhá jménem celé obce její starosta, Lubomír Šmejkal. Ten domluvil pro místo konání třetí maškarády sál ve svojšickém hostinci u Sokola a akci navíc se souhlasem zastupitelstva podpořil také finančně.

Děti v nejrůznějších maskách se začaly scházet v půl třetí, program však začínal až půl hodiny poté.

Proto nejprve většina z dětí zvolila vlastní druh zábavy a všude jich bylo plno. Sálem se ozýval dětský smích, pískot a to vše podkreslovala hudba.

Jedni hráli známou hru na babu, druzí se zabavili házením balónků.

To už ale mezi děti vběhl jejich trochu přerostlý kamarád, který si s nimi měl po celou dobu hrát.

„Umíte všechny zlobit, děti?" ptal se celkem zbytečně jejich nový kamarád. Prý, kdyby to některé dítko neumělo, ihned ho to naučí. Následně děti nalákal na chytání bublin.

„Na začátku si děti užily bublinkovou diskotéku," řekla Karin Alexandrová, pořádající maminka. „Schválně, kdo jich chytí nejvíc, jo?" vyzýval děti kamarád na pódiu s tím, že pak společně zavolají na jeho kamarádku, která za nimi dorazí.

Děti křičely z plných plic, jejich kamarádíčkovi to však bylo málo a musely volat znovu.

Když kamarádka Lucka přišla, následovaly nejrůznější tance, při kterých si děti opakovaly, která ruka je pravá. Při dalším z tanců malé princezny společně s žabkou a dalšími maskami letěly až do Ameriky. Tam si děti zatancovaly, aby mohly letět zase dál.

Na maškarním bále nechybělo ani soutěžení nebo malé kouzelnické vystoupení. Děti se dočkaly i modelování balonků a na závěr celé akce si ještě zatancovaly s maskotem.

Tím byl dalmatin Flíček, který děti velice pobavil