Kromě místní hudební partičky, která si říká Gipsy Tuči, zazpíval ještě pražský Milan Kroka s kapelou, z Milovic přijel Kavuretti Band a z Mělníka perfektní vokální seskupení Mixes, které zaujalo už svým rozezpíváváním se na chodbě.

Na všechny zmíněné zpěváky a kapely se pak více či méně tancovalo, když však jeviště opanovala maďarská zpěvačka Mary Nótár, především mladí fanoušci se nahrnuli pod pódium a rozzářily se desítky mobilních telefonů a tabletů.

„Je to něco jako naše Lucie Bílá, ohromná hvězda," byl nadšený jeden z muzikantů z kolínské kapely Gipsy Tuči. Maďarská zpěvačka ve svých devětadvaceti letech natočila deset alb, dvě první už v šestnácti letech, kdy ji objevil jeden z tamních vyhledavačů talentů, je romského původu a ve svých písních spojuje právě tuto kulturu s popem, v Kolíně zpívala za doprovodu klávesisty a kytaristy.

Z pódia rozdávala fotografie, po koncertě ji pak v šatně hlídala ochranka a po jednom dovnitř pouštěla zájemce o autogram či společné fotografování.

„Ze všech těch kapel jsem absolutně nadšený, s tou místní už jsem si domluvil spolupráci, budu s nimi hrát na bicí, tohle je opravdová muzika," neskrýval nadšení Láďa Dousek, kolínský muzikant a zvukař, který na celý večer propůjčil zvukovou a světelnou aparaturu a stál za mixážním pultem.

„Přišlo méně lidí, než sem k nám na romské tancovačky běžně chodí, možná některé odradila vyšší cena vstupenky, zato přijeli opravdu z celé republiky, na začátku večera volal třeba fanoušek až z Kladna, jestli Nótár opravdu dorazí a jak je to s cenou vstupenek," zrekapituloval Miroslav Čuchal, přítomný technik z Městského společenského domu.