„Obnovujeme to po třech letech. Tam je teď zájem cca deset až dvanáct lidí, které budeme muset rozdělit na menší skupiny. V Kolíně jsou například začátečníci a mírně pokročilí, kde má každá skupina sedm až osm účastníku,“ uvedl ředitel organizace Jiří Stuchl.

Důležité je sehnat pro podporu klubu i partnera, tím byl i kolínský Prostor plus. „Ten nám poskytl bezúplatně prostory na akce, které se konaly vždy jednou týdně pravidelně během roku. Teď je naším partnerem díky panu ředitelovi Jiřímu Pospíšilovi CEROP v Kolíně,“ doplnil Jiří Stuchl.

A právě v CEROPu se od března pořádají pravidelné schůzky každou středu od 10 hodin. V Českém Brodě mohou zájemci docházet každé úterý od 9 hodin do radničního sálu na náměstí Arnošta z Pardubic.

Život online v IT klubu není zcela zdarma. „Nicméně celá koncepce je dělaná jako nízkorozpočtová záležitost. Dvouhodinovka stojí osmdesát korun, a možná je i sleva, když si člověk zakoupí dlouhodobější pernamentku. Je to pro nás symbolický poplatek, který pokreje náklady na lektora, publicitu, tiskové zprávy a podobně,“ dodal na závěr ředitel organizace.