Jste kapela, která netradičně kombinuje punk rock se zvukem dud, jak vás to napadlo?

Punk-rockových kapel s dudy je ve světě spousta. Vojtovi, který s tímto nápadem přišel, se vždy zvuk dud moc líbil a chtěl je kombinovat s říznou kytarou. Vlastně jen kvůli kapele se na dudy naučil hrát.

Pipes and Pintes funguje od roku 2006 a od počátku se nezaměřuje jen na českou scénu. Jak se vám povedlo hned z počátku prorazit do zahraničí?

Určitě nám pomohlo to, že zpěvák je Američan a rodilý mluvčí. Ale hlavně jsme do toho skočili po hlavě. Všichni jsme odešli z práce, několik let jezdili po Evropě za těstoviny s kečupem, spaní na zemi, ale hlavně jsme vytrvali.

Vzpomínáte ještě na svůj první koncert v zahraničí?

Ano, na ten si vzpomínám. Bylo to v německém městě Kassel a bylo tam 15 lidí. I tak jsme si to užili.

Kde hrajete raději v Čechách nebo ve světě?

To se nedá takto říct. Hrajeme rádi všude, kde se cítíme jako doma a to je na pódiu.

Proč by si návštěvníci na Plaňanském posvícení měli poslechnout zrovna vás?

Nechceme naši hudbu nikomu vnucovat, ale budeme rádi, když se přijdete podívat na náš koktejl punk-rocku, dud a pěti šílenců, kteří na pódiu zažívají extázi.

Vyhlásili jste pauzu na neurčito ihned po letních festivalech, znamená to, že už vás hudba nebaví?

Ano, vyhlásili jsme pauzu, ale není to tím, že by nás hudba nebavila. Potřebujeme dát Pipes chvilku vyspat. Osm let intenzivně jezdíme po světě a potřebujeme vydechnout a načerpat nové síly a inspiraci. Hudbu milujeme!

Proč jste se tedy rozhodli pro přerušení slušně rozjeté kariéry?

Během pausy budeme pracovat na svých nových projektech jak hudebních, tak nehudebních. Sledujte naše stránky a tam vás budeme o všem informovat.