Většina zúčastněných využila možnosti účasti dvou zástupců, pouze v jednom dorazili jen představitelé Komunistické strany Čech a Moravy, TOP 09 a hnutí Zvíře není věc. Připravené židle pro diváky zaplnili především další kolegové z kandidátek i několik občanů a novinářů. Moderující

Honza Navrátil nejdříve lídrům vylosoval obecné otázky směřující k obecnému životu v městě Kolín a poté už přítomní postupně dostávali otázky týkající se obecných problémů města jako je doprava, parkování, kriminalita, zadlužení či investice, na odpověď měl každý minutu času. Začínalo a končilo se vždy od kraje do písmene U sestavených stolů, což první a poslední sedící kritizovali.

„Než k nám debata doputuje, už bylo vše podstatné řečeno, a pak zase nemáme žádný čas na rozmyšlení,“ zaznělo několikrát. Účastníci debaty byli ale rozsazeni podle jimi vylosovaných čísel, s nimiž se ucházejí i o volební hlasy. Ještě ten večer oba autoři video záznam zpracovali a co nejdříve jej umístí na sociální sítě i na internet.