Ta před budovou, kde mají děti k dispozici dětské hřiště, zahájila otevírání svým projevem. Nejprve všechny přivítala a pak začala hovořit o samotné přestavbě a významu této rekonstrukce.
Firma prý předala budovu dokonce o měsíc dříve než byl určený termín a tak lhotečtí mají místo k setkávání k dispozici brzy. „Prvotní náklady rekonstrukce byly vypočítané na 459 tisíc korun," řekla Jirkovská. Následně se však náklady na opravu zvýšily.


Byly navýšeny o topení do všech prostor budovy, nové osvětlení, opravu a výmalbu zdí a výměnu ohořelých střešních trámů. „Tyto práce navýšily částku zhruba o 120 tisíc korun," informovala starostka.
Nezapomněla také poděkovat místním aktivním občanům, kteří se podíleli na přípravných a později na dokončovacích pracích.


Slova díku však směřovala také k zastupitelům a jejich aktivnímu přístupu k věci. Zdůraznila totiž, že samotný člověk sice může mít dobrý nápad, avšak sám nezmůže nic, potřebuje partu lidí, kteří mu s realizací pomohou.
Navíc zdůraznila, že každá obec a občané v ní potřebují prostor, kde se mohou scházet a povídat si. „U povídání to totiž všechno začíná, bez něj by nebyly ty skvělé nápady," sdělila svůj názor Jirkovská.
Pak už všechny přítomné, od dětí po seniory, pozvala dál.


Jedna z místností patří dětem. Trochu připomíná mateřskou školku a místní děti tu mají vše, co potřebují. Hned vedle si jejich maminky nebo babičky mohou sednout do příjemného křesla nebo gauče a v přilehlé kuchyňce si uvařit horku kávu.


Další místností, kde se nyní nachází výstava fotografií ze všech možných akcí obce může sloužit k více účelům. Může jít o zasedací místnost, volební místnost, ale také prostor, kde mohou místní ženy cvičit, pokud budou mít zájem.
Právě v této místnosti se po prohlídce domu všichni sešli, aby si u zákusků, chlebíčků, kávy nebo jiných nápojů pohovořili o tom, co vše by se tu dalo podnikat.
Občané se dozvěděli, kde budou k dispozici klíče a v které hodiny je klubovna určitě otevřená. Jirkovská také zdůraznila, že do budovy jsou zváni také Malotičtí, pokud budou mít chuť přijít.