Slavnostní zahájení se konalo před budovou Obchodní akademie. Slova se ujal ředitel školy Dušan Zahrádka, starosta města Kolína Vít Rakušan i náměstek hejtmana Středočeského kraje Marek Semerád.

Slavnostní zahájení si nenechal ujít kolínský místostarosta Michael Kašpar a pozvání na otevření Cyklistického centra přijali také prezident Českého svazu cyklistiky Marián Štětina, předseda cyklokrosové komise Petr Balog a předseda komise horských kol Petr Marek. Přítomný byl pochopitelně také Jan Slavíček, vedoucí trenér a manager kolínské cyklistiky.

„Jsme rádi, že budeme nositeli této myšlenky vzniku cyklistického centra mládeže," řekl Dušan Zahrádka na úvod a dodal, že na obchodní akademii se vyučujeme mimo jiné i jeden obor, který se nazývá sportovní management. „Doufám, že tady mezi těmi dětmi, které tu vidím, máme budoucí studenty," dodal.

„Jsem rád, že cyklistika v Kolíně má minulost, současnost i budoucnost," řekl při svém projevu starosta města Vít Rakušan.

„Smyslem vzniku nového centra je podpora cyklisticky talentované mládeže, pro kterou dosud podobné centrum chybělo. Máme spoustu talentovaných dětí a mladých lidí, kteří si podporu určitě zaslouží," vysvětlil náměstek hejtmana Marek Semerád.

Peníze, které nyní kraj poskytl, poslouží podle slov Jana Slavíčka na cestovné, odměny trenérům, na soustředění apod, zkrátka přímo na konkrétní aktivity mladých talentů.

Po slavnostním přestřižení pásky ještě starosta města startovní pistolí odstartoval vyjížďku, a když padla na semaforu zelená, kolona mladých cyklistů a jejich rodičů se mohla vydat na první letošní cyklovyjížďku po okolí Kolína.

Děti nemohly dospat
„Některé děti nemohly ráno dospat," řekla na počátku Martina Slavíčková, která čekala společně s dalšími lidmi z týmu na malé cyklisty na parkovišti u kina.

Podle slov rodičů někteří malí cyklisté sotva sundali z nohou brusle a už se těšili do sedla kola. Některým z nich navíc ještě ani neskončila sezóna zimních sportů. Na kolo se však všichni malí sportovci moc těšili. A na sraz pochopitelně nepřišli jen členové kolínského cyklistického týmu, ale také další sportovní nadšenci z řad dětí.

Další projížďka ze seriálu čeká na mladé sportovní nadšence 15. května, kdy se sejdou na Kmochově ostrově. Odehraje se tam cyklistický závod pro děti. V červnu pak bude vyjížďka součástí sportovního klání kolínských základních škol. O prázdninách se cyklisté společně vydají opět do okolí města. V září je pak čeká novinka. V plánu jsou cyklistické závody pro celou rodinu na hřišti v Konárovicích. V říjnu se pak opět milovníci kol sejdou na Kmochově ostrově, kde se uskuteční finálový závod a dojde k vyhlášení účastnické soutěže.