Policistům v současné době pomáhá vytipovat problémové lokality počítačový systém. Ten má k dispozici informace o trestných činech. Počítač potom pomáhá policistům vyhodnotit, kdy by se podobný trestný čin mohl stát, a v tu dobu místo hlídá více policistů. „Problémová místa nám mizí, je jich méně a méně," říká Jiří Fejfar.

Kolínu by podle jeho slov měla pomoci i protihazardní vyhláška, která jej bude zakazovat na území města. Právě herny policisté dlouhodobě označují za tzv. kriminogenní faktor. Platit začne od 1. ledna 2017. „Vedle toho dochází k rozvoji kamerového systému, vylepšujeme i to, kam posíláme policisty," dodal. Jak řekl, určitý okruh rizikových míst mizí, jinde se ale může objevit. Před časem se zloději zaměřili na vykrádání garáží. „Policejní hlídky jsou v těchto lokalitách častěji, vloupání do garáží se nám podařilo zastavit," uvedl.

Na Kolín budou dohlížet také dvě nové mobilní kamery. „Ty chceme dávat právě do nově vznikajících problémových míst," poznamenal Jiří Fejfar. Prioritním místem podle jeho slov je dále nádraží. „Nejen jako budova, ale i bezprostřední okolí," podotkl. Třeba i v blízkém nákupním centru je upozornění, že je to místo pod zvýšeným dohledem.