„V rámci výročí osmdesáti let našeho klubu k nám přijela Amfora a spojili jsme to s památkou Františka Veselého,“ shrnul za organizátory Vlastimil Váňa. Celý memoriál byl pod patronací paní Věry Veselé a domácí tým se střetl s výběrem herců, sportovců a dalších hvězd. Amforu v Tatcích reprezentoval například Stanislav Hložek, Antonín Panenka nebo Richard Genzer.

O slavnostní výkop se tentokrát postarali Josef Dvořák, Jitka Zelenková a Věra Veselá. Poté už nic nebránilo tomu, aby začal samotný zápas. „Člověk cítí zodpovědnost, jsme rádi, že Amfora přijala naše pozvání,“ přemítal kapitán domácího celku Petr Bašus. Spokojenost vládla i na druhé straně. „Je tady hodně diváků, atmosféra je perfektní, i počasí nám skvěle vyšlo, co víc si přát, nádhera,“ hodnotil prezident Českomoravského fotbalového svazu Ivan Hašek, který hájil barvy Amfory.

Nejen na zápas se na hřiště Tatců přišlo podívat více jak šest stovek diváků. „Takovéto zápasy spojují kulturu, sport a umělce, myslím, že to ty lidi zajímá a přijde jich ještě víc než na normální fotbal,“ řekl Ivan Hašek. A bylo opravdu na co se dívat. Dohromady padlo úctyhodných šestnáct branek, když Amfora porazila domácí Tatce 12:4.

Zatímco na domácí straně se prosadil zejména Petr Šnajdr, mezi umělci se o góly rozdělili. Mezi těmi, kteří v dresu Amfory skórovali, byl i Richard Genzer. „Ten gól? To byla náhoda,“ smál se Genzer. „Na to, že jsem přišel ve tři v noci, tak se mi hrálo celkem dobře, hodně jsem střídal a moc jsem neběhal, takže to šlo,“ hodnotil s úsměvem svůj výkon.

Nebyla nouze ani o zajímavé okamžiky, jako třeba když Petr Novotný, který utkání komentoval a do utkání vůbec nezasáhl, od hlavního sudího Pavlína Jirků žlutou kartu. „To je dobré, minule když jsem hrál, tak jsem dostal žlutou kartu za potulku po hřišti,“ smál se Novotný.

Kromě samotného fotbalového utkání byly připraveny i soutěže pro děti a losování vstupenek. Hlavní cenou pak byl míč Jabulani (míč z letošního mistrovství). Samozřejmostí byla i autogramiáda přítomných hvězd.

Martin Šnajdr