Nejčastějšími byly podněty na opravy silnic a chodníků a řešení parkování. Několik požadavků se týkalo zřízení přechodů pro chodce či ošetření dřevin bez kácení. Zhruba desetkrát se opakoval dotaz, proč z budovy vlakového nádraží během rekonstrukce zmizely hodiny. Správa železnic však přislíbila, že by se měly na své místo vrátit.

Opakujícím podnětem byl úklid pod rondelem v Rybářské ulici. tam se uklízelo jen před několika dny.

Celá série dotazů a přání se týkala Vodního světa. Jeden pisatel si přál v areálu vysázet stromy. To se podle starosty Michaela Kašpara plánuje. Další občan zde chce místo pro kuřáky. Jedna seniorka si napsala o pohodlnější schůdky do bazénu. Psalo se ale také o novou úpravnu vody. „Úpravna má dostatečnou kapacitu, nicméně rozšíření pramenišť se připravuje,“ uvedl starosta.

Objevil se podnět na celoroční zákaz používání pyrotechniky. Lidé si rovněž přejí doporučit kraji, aby byl při rekonstrukci odhlučněn Nový most. Na Zálabí by si zase rádi viděli nový supermarket. „V Ovčárech – dobré, ale Zálabí je Zálabí,“ podotkl pisatel.

Objevil se i podnět na výraznější polepy autobusových zastávek, protože se o skleněné plochy zraňují ptáci. Dvakrát se opakoval návrh, aby v Kolíně byl specialista na rovnátka a nemuselo se dojíždět do Prahy.

Našly se i méně obvyklé podněty. Jeden z nich připutoval dokonce od Labe. „Víme, že obyvatelé Kolína to s námi myslí dobře a chodí nás krmit. Ale dávají i jídlo, které bychom neměly jíst. Ale jsme slabí tvorové, neovládáme se a všechno sezobeme. A tak jsme chtěly poprosit, zda by nebylo možné kolem Labe rozmístit automaty se správným krmivem pro nás a další vodní ptáky. Předem děkujeme, s veškerou úctou vaše kolínské kachny,“ psalo se v jednou dopise.

Další autor si evidentně všímá detailů. „Mohli byste paní hejtmance doporučit změnu barvy laku na nehty? Ta rudá nám, starším, připomíná doby minulé,“ napsal. Další pisatel si přeje vrt na Poděbradku.

Došlo i na netradičně zpracované vzkazy – dětská přání se spoustou obrázků či jednoduchý vzkaz „Milý Ježíšku, přeji si konec koronaviru“. Jeden obyvatel naproti tomu pro městskou policii nafotil celou řadu špatně parkujících vozidel.