Podle komentátora Jindřicha Pulmana jde o jednu ze skutečných hvězd tohoto sportu. Miloslav Kvasnička získal tři stříbrné medaile na mistrovství světa (1981, 1984, 1990).

Co chybělo do mistra světa?
Pavel Petr, druhý z komentátorů, se úspěšného jezdce zeptal, jak se vzpomíná na tři stříbrné medaile ze šampionátu. „Co chybělo k tomu, aby člověk vystoupal na ten stupínek nejvyšší?" dokončil svůj dotaz moderátor. „Celkem to bylo asi dvanáct vteřin na těch závodech. Vlastně ještě půl minuty v tom juniorském. Takže ještě minuta a mohl jsem být třikrát mistr světa. Bohužel jsem to nedal," konstatovala hvězda cyklokrosu. Své stříbrné medaile má prý na polici ve svém obchodě. Jindřich Pulman ještě připomněl, že Miloslav Kvasnička se stal také prvním vítězem neoficiálního šampionátu horských kol. „To byla další disciplína, ve které Kvasnička udělal poctivý kus práce nejen pro slávu svého jména, ale pro slávu nás, cyklistických příznivců," dodal Pulman.
Pak již přišel na řadu Jiří Pospíšil, trojnásobný šampion a jezdec, který dokázal vyhrát také čtyři díly národního poháru. V cyklokrosu poprvé zvítězil v roce 1996 v Mladé Boleslavi, poté následovalo vítězství v roce 1999 v lokalitě Holé Vrchy. Poslední zlatou medaili získal v roce 2002 v Hlinsku.
„Uvidíme tě ještě někdy na trati?" zeptal se Pavel Petr. „Zkoušel jsem to," odvětil Jiří Pospíšil. Objevil se prý na trati v Lounech a v Hlinsku. 
„V Lounech bylo relativně dobré počasí a sucho. To je to, co mi v kariéře nevyhovovalo. Vyhovovalo mi bahno a těžký terén. A v Hlinsku jsem se přesvědčil, že to, co jsem měl rád, teď už rád nemám," řekl. Prý raději zůstane občas jezdit na silnici v létě a závodění přenechá mladším.

Úspěchy sklízel i Pavel Elsnic
Dalším úspěšným jezdcem byl Pavel Elsnic, který zvítězil 
v roce 1992 v Hlinsku a v roce 1993 v Brně. Jindřich Pulman vzpomněl, že je to vůbec první československý cyklista, který přivezl body ze světového poháru z Austrálie. Tehdy přivezl bronzovou medaili. Také Pavel Elsnic odpověděl na několik dotazů. „Jak vlastně člověk sleduje svoje nástupce? Třeba Jarda Kulhavý přivezl zlato z olympiády. Těší úspěchy?" zněl první dotaz. „Určitě těší. Za Jardu Kulhavého, za toho jsem rád, že má takové výsledky. Protože ten jel místo mě na olympiádu do Athén. Byl mladý, tak jsem říkal v pořádku, třeba mu to pomůže a je vidět, že mu to pomohlo," řekl upřímně Pavel Elsnic.

Pak už se u mikrofonu objevil trenér státní reprezentace cyklokrosu a několikanásobný mistr Petr Dlask. V kategorii mužů získal zlato celkem pětkrát. K němu nemohly směřovat jiné otázky než ty, které se týkaly porovnání závodění a pozice trenéra. „Samozřejmě, když se závodí, má člověk na starosti hlavně sebe a ostatní záležitosti neřeší. Teď těch starostí přibylo," zhodnotil Petr Dlask. Komentátor se zeptal Petra Dlaska také na jeho tipy na vítěze právě probíhajícího mistrovství. U mužů reprezentační trenér tipoval jako vítěze Radomír Šimůnka a v kategorii žen pak Pavlu Havlíkovou. V případě mužů odhadl vítěze správně, u žen se nakonec na stupeň nejvyšší probojovala Martina Mikulášková.

Štybarův úspěch přerušil Dlask
Pak byl již představený muž, který vyhrál poprvé v roce 2005 na Štěpánce v Mladé Boleslavi – Zdeněk Štybar, který dokázal zvítězit celkem šestkrát. Jeho mistrovskou řadu vítězství dokázal jen jednou přerušit právě Petr Dlask.
Do Kolína zavítal také Martin Bína, šampion sezóny 2014. Toho v poslední době trochu zlobilo zdraví. Ze sedla závodního kola ho srazil únavový syndrom. „Když se mluví o zdraví, často to zní jako fráze. Ale ty jsi poznal, že to tak úplně fráze není," konstatoval Pavel Petr.

A jak se tedy cítí Martin Bína nyní? „Dnes už se cítím výborně, už to snad všechno odeznělo. Zdraví je nejdůležitější, co každý má. To si nekoupíme, musíme se o něj starat," řekl Martin Bína. A z čeho měl Martin Bína zdravotní problémy? „Zaprvé to bylo určitě moje chyba. Soustředil jsem se na mistrovství v Táboře a přehlížel problémy, které jsem měl. A tím, jak jsem trénoval a závodil, se to kumulovalo a pak si tělo řeklo dost," pospal situaci.
Zmíněný byl samozřejmě také vítěz sezóny 2015 Adam Ťoupalík, který však do stanu na setkání s mistry nedorazil, jelikož se připravoval na závody.

Na řadu přišly i ženy
Poté už přišly na řadu ženy. Jindřich Pulman vzpomněl, že ženský cyklokros se začal jezdit v roce 1952, aby roku 1957 stopy po něm zmizely a nová kapitola se začala psát až v roce 2000. Úvodní šampionkou se stala v té době kolínská reprezentantka Jana Jeřábková. Dnes je z této závodnice již paní Hladíková. Právě její dcera vybojovala v kategorii kadetek bronzovou medaili.
„Máte rodinné pokračování, takže jak dneska vnímáte cyklokros? Je o hodně jinde, než byl třeba za vás? " zeptal se známe sportovkyně Pavel Petr. „No já myslím, že se všechno mění. Co se týče mých prožitků, tak mám pocit, že jsem stále více a více nervózní. Já přesně vím, co je čeká. Já když je vidím na tom startu, vidím je v tomhle počasí, vidím je v tom blátě, tak přesně vím, co tu mojí jedenáctiletou dceru teď čeká. A musím říct, že z toho jsem nervózní," přiznala.

Jak Jana, tak její manžel Josef mají vztah k cyklistice a cyklokrosu. Bylo tedy vždy jasné, že rodinné pokračování bude právě v tomto sportu? „Musím říct, že syn nejdříve začal hrát hokej a dcera závodně lyžovat. Dcera si cyklokros vybrečela," řekla. Prý v létě přišla s tím, že již nechce závodně lyžovat, ale ráda by se věnovala právě cyklokrosu. Marné bylo vysvětlování, aby ještě minimálně rok počkala, jelikož bude závodit s mnohem staršími dívkami.

„Takže nastala situace sehnat malé kolo pro jedenáctiletou holku," vyprávěla Jana Hladíková. Nakonec jsou prý rádi, že se dcera věnuje tomuto sportu. Dokázala totiž dosáhnout hned v první sezóně na medaili. Že ji přinese domů, však rodiče příliš nedoufali. Josef Hladík se dokonce vsadil, že na bedně ještě nebude. A sázku prohrál. Nyní si prý kvůli tomu rok nesmí stříhat vlasy a to ho zná každý jako plešatého muže.

Druhou ženou, která dorazila do Kolína, byla všestranná sportovkyně Karla Polívková.