Závodit budou dračí lodě

Velký Osek – Již devátý ročník závodu dračích lodí o putovní pohár Velkooseckých spolků se uskuteční v prostředí Motelu u Jezera a přilehlém písečáku. Od 12 hodin se utkají přihlášené posádky.

Áda Lisý vystavuje na dvou místech najednou

Kolín – Áda Lisý představí své obrazy a keramiku jak v CEROPu, tak v komorním sále Městského společenského domu Kolín. Vernisáž je naplánovaná na 1. června od 17 hodin v podnikatelském inkubátoru, kde zahraje Pavel Jakub Ryba, poté v kulturním domě, kde zahrají Prapukbílo. Výstava v obou místech potrvá do 30. června 2017.

Besedovat bude spisovatel

Kostelec n. Č. l. – V muzeu hrnčířství na náměstí Smiřických se uskuteční beseda se spisovatelem Vlastimilem Vondruškou. Beseda je naplánovaná na první červnový den a začne v 17 hodin. Spojená bude s autogramiádou.

Cestují kolem světa

Český Brod – Cyklus literárních besed pro žáky základní školy nazvaných Zeměpisná abeceda aneb velká cesta kolem svět. pořádá městská knihovna už dnes vždy od 8 9 a 10 hodin.

Děti vyzkouší dojení krávy nebo střelbu ze vzduchovky

Ratboř – Svátek dětí si zde zájemci užijí v zámeckém parku Chateau Kotěra. Děti se mohou těšit na flašinetáře, hledání zločince, dojení krávy, projížďku na koni, lasování nebo střelbu ze vzduchovky. Na své si tak zřejmě přijdou hlavně mladí hoši, zábavu si však užijí také malé slečny, které se nebojí vyzkoušet nové věci. Místo na dětském dnu lze rezervovat na mailu. Akce začne ve 14 hodin.