Mezi hroby se tu motali krví zmalovaní zombie tu táhnoucí konev, jindy kytaru či krumpáč, další mající nohu upevněnou v kbelíku, malá dívka pochutnávající si na zakrvácené paži a mezi tím vším běhali v červených trenýrkách a bílých tílkách atleti, kteří sem zabloudili v jakémsi nesmyslném orientačním běhu.

Vysvětlení však bylo zcela jednoduché malý štáb zde natáčel další hudební klip tvrdě metalové kapely Sectesy.

„Nebylo vůbec jednoduché dát dohromady třicítku zcela vytížených lidí, herce, techniky, kameramana i režiséra, najít a pronajmout hřbitov a zařídit spousty dalších maličkostí.

Když se to celé podařilo, málem nám celou akci zhatilo počasí," shrnul kytarista kapely a Kolíňák Dejvy Krédl, známý coby moderátor rockového rádia a expert na tvrdou hudbu.

Režie se ujal Pavel Jecelín, člen divadla Neškvor, o působivé líčení a famózní masky se postaral malíř a hudebník Jakub Rusek, autor komiksu o Kmochově Kolínu. Všichni zúčastnění dle plánu čekali na tmu, ještě než se však zešeřilo, začalo pršet a déšť, který osudově škodí bicím, lampám i kameře, spíše sílil, než aby ustával.

„Nakonec jsme lehce změnili lokaci, bicí přemístili pod strom, nad lampy dali deštníky a písničku několikrát sjeli, v tom počasí to pro všechny zúčastněné byl fakt výkon a všem jim patří můj dík," shrnul Krédl. Ten by se svým týmem chtěl natočit klipy ke všem písničkám na již vydané desce.

„Průběžně je budeme umisťovat na internet, ta první už na něm visí a samozřejmě pak bychom vydali všechny na DVD," plánuje kytarista a vůdčí osobnost kapely.