Jedna fotopast stojí kolem osmi tisíc korun, město jich chce pořídit až pět. „Některé z nich budou směřovat na odbor životního prostředí, kde budou hlídat místa, na kterých se pravidelně objevují černé skládky," řekl místostarosta Michael Kašpar.

Třebaže lokality, které budou takto hlídány, nechtělo město zveřejnit, místostarosta Michael Kašpar naznačil, že by se mohlo jednat třeba o oblast slepé ulice za letištěm a podobně lokality. Právě odtamtud pracovníci veřejně prospěšných prací sesbírali několik černých skládek.

Fotopasti by měly navíc umožňovat zasílání fotografií pomocí MMS zpráv přímo na mobilní telefon, podle toho, co se v monitorované lokalitě bude dít. Vedle toho město koupí ještě mobilní kameru. Od té si slibuje hlavně to, že ji bude možné přenášet dle aktuální potřeby na různá místa po Kolíně, koupit by se měla na podzim. „Nebudu říkat, kam ji plánujeme umístit, záleží, která místa vyhodnotí Policie České republiky jako krizová. Musím říct, že jich je v Kolíně dost," podotkl starosta Vít Rakušan.