Zloděj se neostýchal a kradl na kolínském hřbitově

Kolín -  Přes šedesát měděných rámečků a lampiček ze schránek zmizelo z městského hřbitova v Kolíně V během března a počátku dubna. Kriminalisté však již zjistili, kdo by za vandalstvím a krádežemi mohl stát. Policisté v uplynulých dnech sdělili podezření z přečinu krádeže sedmačtyřicetiletému muži. Tím, že muž kradl právě na takovém místě, jakým je hřbitov, nezpůsobil pozůstalým jen hmotnou škodu. I ta se však vyšplhala na částku, která činí třicet pět tisíc korun.

Až tři roky vězení za rozbité dveře

Pečky - Pečečtí policisté sdělili podezření z přečinu porušování domovní svobody jednadvacetiletému muži. Tomu nyní hrozí až tři roky za mřížemi. Muž měl zrušený trvalý pobyt v domě, a přesto se dožadoval po matce vstupu. Navíc rozbil skleněnou výplň dveří, a tím způsobil škodu v hodnotě přes 1300 korun.

Mladík nadýchal 1,86 promile

Kolín - V Kutnohorské ulici zastavila hlídka kolínských policistů osobní automobil, který řídil pětadvacetiletý mladík. Policisté mladého muže vyzvali k orientační dechové zkoušce. Ta byla pozitivní. Muž nadýchal 1, 86 promile. Nyní je opilý řidič podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.