Vyhrožoval sestře, že ji zabije

Českobrodsko – Kriminální policie z Kolína zahájila trestné stíhání devětadvacetiletého muže. Ten měl v rodinném domě pod vlivem alkoholu vyhrožovat usmrcením své sestře se slovy: „Já tě zaříznu!" Pachatel si došel pro motorovou pilu, tu nastartoval a přistoupil před ženu. Pilou neustále máchal před sebou. Sestře naštěstí neublížil. I tak mu hrozí vězení, a to až na tři roky. 

Kdosi vyvrátil tři cedule naučné trasy

Kolín – Tři z tabulí tvořící naučnou stezku z Křičkovy ulice směrem do Borků vyvrátil zatím neznámý vandal. „Musí se vyměnit podpěry a cedule znovu zabetonovat," popsal Radek Smutný z odboru životního prostředí městského úřadu s tím, že s vandalismem obecně se pracovníci odboru nesetkali na naučných stezkách poprvé, nicméně v tomto rozsahu ano. Někdo si patrně v opilosti zkoušel svou sílu. Zničil (nebo zničili) stanoviště č. 2 u cedru a pak další dvě (osmičku a devítku) po trase. Městu tak vznikla škoda čtyři a půl tisíce korun, případ vyšetřuje policie.

Žena okradla spícího hosta baru

Kolín – Kolínští policisté sdělili podezření z krádeže pětadvacetileté ženě. Ta koncem srpna pobývala v jednom z barů v Kolíně IV. V nestřeženém okamžiku pak okradla spícího hosta. Ten usnul na barové židli a opíral se o pult. Žena mu z pravé kapsy u kalhot odcizila tisíc korun. Za krádež jí nyní hrozí až tři roky vězení.