Bivakují tady, znělo ohlášení od občana

Že na Kmochově ostrově bivakují bezdomovci, to se rozhodl telefonicky oznámit strážníkům obyvatel Kolína. „Po příjezdu na místo strážníci zjistili, že se oznámení zakládá na pravdě. Byla zde zjištěna dvojice problémových narkomanů, která byla po dořešení přestupku z místa důrazně vykázána," řekla Helena Honkiszová, mluvčí kolínských strážníků. Bivakování tak muži zákona utržili přítrž, a ještě po sobě museli problémové lidé uklidit.

Ve sklepě mu spát nechtěli dovolit

Tentokrát nikdo nebivakoval v parku, ale chtěl přespat ve sklepě. Pro to ale neměli pochopení obyvatelé domu v Dělnické ulici. „U muže z okresu Kolín byla prostřednictví policie provedena lustrace osoby, zda se případně nejedná o osobu policií hledanou, ale lustrace osoby byla negativní. Muž byl strážníky z místa vykázán," řekla k případu Helena Honkiszová.

Tříměsíční štěně bylo bez majitele

Černobílé štěně křížence nalezli u kolínského obchodního centra. Protože se k němu nikdo neměl, naložili ho strážníci do auta a převezli do městského útulku.

K velkému randálu volal strážníky

Randál z mejdanu v restauraci v ulici V Opletkách znemožňoval poblíž bydlícímu sousedovi, aby odplul do říše spánku, namísto toho ho zavalila vlna hudby. Tak zavolal strážníkům a upozornil je na rušení nočního klidu. „Obsluha okamžitě ztišila hudbu a omluvila se s tím, že se již toto nebude opakovat. Přestupek byl vyřešen domluvou," řekla Helena Honkiszová.

Krádež ve sváteční den jí neprošla

Nakoupit na svátek za pět prstů se ženě nepodařilo. Z obchodu si chtěla odnést zboží za téměř 600 korun. „Zřejmě zkušená zlodějka se tentokrát přepočítala a strážníci, kteří byli přivoláni na místo, jí uložili za přestupek proti majetku pokutu," uvedla Helena Honkiszová.

Alkohol mu popletl vchody do domů

Obětí alkoholového opojení se stal mladý muž, který se snažil v ulici Na Magistrále dostat do domu tím, že bez ustání zvonil. „Na linku 156 bylo přijato oznámení, že se u jednoho z domu v ulici Na Magistrále opírá o zvonky nějaký opilec a tak budí zde bydlící obyvatele," řekla Helena Honkiszová. Na místě našli strážníci opilého mladíka, ukázalo se však, že klíč mu do zámku nepasoval proto, že si spletl vchody. „Bylo mu doporučeno, aby se šel vyspat do své postele, což mladík uposlechl a po dořešení přestupku i učinil," dodala.