Mají na svědomí několik krádeží napříč okresem

Kolínsko – Mezi dvaceti a třiceti lety je dvěma pachatelům, kteří jsou stíhaní hned z několika důvodů.

Na krku mají obvinění z krádeží, porušování domovní svobody, poškození cizí věci, ale také pokračující zločiny a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení.

V září se totiž tito dva muži vloupali do objektu vrtu v Olešce a také do objektu vodojemu ve Viticích. Na obou místech odcizili elektroinstalaci.

Svým jednáním mimo jiné ohrozili dodávku pitné vody. Ti samí pachatelé se navíc začátkem prosince vloupali do několika domů v Mlékovicích, Miškovicích a ve Vrbčanech. V rodinných domech ukradli měděné kabely, hodiny nebo elektromotor.

Pachatelé mohou jít za tyto činy do vězení na jeden rok až šest let. „Celková škoda, kterou muži svým jednáním způsobili, dosahuje téměř šedesáti šesti tisíc korun," uvedla k tomuto případu Věra Žídková, mluvčí kolínských policistů.

Mladíci kradli trubky ze zahrady

Tlustovousy – Českobrodští policisté sdělili podezření z krádeže a porušování domovní svobody dvěma mužům. Jednomu z nich je jednadvacet a druhému čtyřiadvacet let. Mladíci začátkem měsíce poškodili plot a pak vnikli na pozemek domu. Tam odcizili přes osmdesát lešeňových trubek a odvezli je připraveným automobilem. „Majiteli způsobili muži hmotnou škodu, která převyšuje jedenáct tisíc korun," sdělila k případu tisková mluvčí kolínské policie Věra Žídková.

Platební kartou chtěli vybrat peníze

Kostelec n. Č. l. – Policisté z Kostelce vyšetřují třiadvacetiletého a čtyřiadvacetiletého muže. Oba jsou podezřelí z neoprávněného opatření a používání platebního prostředku. V září tito výrostci nalezli v Doubravčicích peněženku. V ní byly doklady i platební karta. Nepoctiví nálezci peněženku nevrátili zpět majiteli. Ba naopak. Z platební karty se několikrát pokusili o výběr. To se jim však nepodařilo. Za tento nedomyšlený a snad i zbytečný čin oběma hrozí až dvouleté vězení.

Tajili ekonomickou situaci v podniku

Kolínsko – Jednou naftu, podruhé přepravu zeminy a nakonec ještě služby nákladního vozidla a bagru. To všechno si objednali majitelé nejmenované společnosti. Protistranám však zapomněli říct, v jaké finanční situaci se nachází a nezaplatili jim. Způsobili škodu vyšší než 680 tisíc a hrozí jim dva až osm let vězení.