Odbočoval na letiště, srazil se s motorkou

Kolín – Letošnímu Dni záchranářů v Kolíně přispěly i dvě skutečné nehody, které skončily zraněním. Stala se krátce před šestnáctou hodinou na silnici II/125 ve směru od Kolína u letiště. Devětadvacetiletý řidič jedoucí s vozidlem peugeot chtěl odbočit vlevo do vjezdu právě k letišti. Při tomto manévru ale došlo ke střetu zadního nárazníku peugeotu a předního kola motocyklu. Toho řídil padesátiletý muž, který jel ve směru na Uhlířské Janovice. Při karambolu došlo k lehkému zranění řidiče motocyklu a spolujezdkyně z automobilu. „Míra zavinění dopravní nehody je nyní předmětem dalšího šetření,“ uvedla Věra Žídková z kolínské policie s tím, že požití alkoholu před jízdou vyloučila u obou řidičů dechová zkouška. Hmotná škoda na autě a motocyklu se vyšplhala na 6 tisíc korun.

Chtěla ukrást oblečení, nyní možná skončí za mřížemi až na tři roky

Kolín – Žádnou začátečnicí ve svém oboru rozhodně nebyla zlodějka, která si chtěla dopomoci k novému oblečení. Nebýt duchapřítomné ochranky, tak se jí to podařilo. Třiadvacetiletá žena v ranních hodinách v obchodním domě V Kasárnách vzala z regálů vystavené oděvy, v kabince si je pak oblékla. Zamýšlela potom projít bez zaplacení pokladnou, to se ji ale nepodařilo, jelikož ji zadržela ostraha. Obchodnímu domu tak způsobila hmotnou škodu v hodnotě přesahující dva tisíce. Pachatelce hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Na lávce zachytil vozem seniorku

Kolín – Ani Den záchranářů se neobešel bez skutečné nehody. Na lávce na Kmochům ostrov došlo k dopravní nehodě. Třiapadesátiletý řidič jedoucí s osobním vozidlem opel ve směru jízdy od ulice Rybářské na Kmochům ostrov při přejíždění lávky plně nesledoval okolí a pravou přední částí zachytil o stojící devětašedesátiletou chodkyni. Došlo k lehkému zranění chodkyně. Alkohol vyloučen dechovou zkouškou.