Za listopad odvezli přes pět tun textilu

Český Brod – Od instalace dvou kontejnerů určených pro sběr použitého textilu pro Diakonii Broumov uběhlo již celých deset měsíců. Z kontejnerů, které jsou umístěny ve sběrném dvoře technických služeb a druhý u nákupního centra, pracovníci již odvezli více než šedesát osm tun textilu. Jenom za měsíc listopad do kontejnerů lidé dali přes pět tun textilu, který chtěli věnovat potřebným. Za připojení do této akce děkuje občanům nejen samotná Diakonie Broumov, ale také město Český Brod.

Svými podvody způsobil škodu přesahující čtyři miliony korun

Kolín – Kriminální policisté v současné době vyšetřují případ krácení daní a poplatku. Zahájili trestné stíhání dvaašedesátiletého muže, který krátil daně z přidané hodnoty a také daně z přijmu právnických osob. Za jeho nezákonné počínání mu teď hrozí trest odnětí svobody od dvou do osmi let.

Mařil výkon úředního rozhodnutí a řídil i přes vyslovený zákaz

Týnec n. L. – Týnečtí policisté sdělili čtyřiadvacetiletému muži podezření z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Muž měl jedenáctého prosince v dopoledních hodinách řídit. Za volant mladý muž usedl, ačkoli měl zákaz řízení. Ten pro dotyčného trvá až do února roku 2014. Muž tedy nejenže bude nadále bez řidičského oprávnění, ale navíc se bude zpovídat policii z řízení bez dokladů.

Přes rok a půl neplatí alimenty na dceru, přestal platit i na syna

Kolín – Devětatřicetiletý muž je kolínskými kriminalisty vyšetřovaný kvůli zanedbání povinné výživy na dítě. Od září předchozího roku totiž neplnil vyživovací povinnosti na dceru. Od února tohoto roku přestal platit také na svého syna. Otec svým potomkům v současné době dluží téměř padesát tisíc korun.

V bytě nalezl netopýra, vydal se s ním na policejní stanici

Kolín – Krátce před desátou hodinou večerní přinesl muž, který bydlí v ulici Sladkovského, na policejní stanici městských strážníků netopýra. Toho prý nalezl ve svém bytě. Policisté si netopýra převzali a vyrozuměli pracovnici stanice pro handicapovanou zvěř v Pátku.

Krychnovští zvou všechny občany na veřejné zasedání zastupitelů

Krychnov – Čtvrté a zároveň veřejné zasedání zastupitelstva se koná v pondělí 17. prosince . Jednání začne v 18.00 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu. Na programu mají krychnovští zejména schválení rozpočtu na další rok a rozpočtového opatření. Schvalovat se však také bude požární řád obce. Na zasedání, na které zve občany starosta obce Petr Heverle nebude chybět ani místo pro diskuzi, do které se může zapojit každý přítomný občan