V něm by za normálních okolností zřejmě nastoupil i Libor Křelina z Polep. Ovšem on se ho zúčastní pouze jako divák.

Co vás vlastně vyřadilo ze hry?
V přátelském utkání s Louňovicemi jsem si zlomil palec u nohy. Tak mám pauzu tři až pět týdnů.

Budete mít tedy mezery v tréninku…
To ano, ale v pondělí už chci začít lehce trénovat. Na fotbal se už moc těším, nejraději bych šel hned, ale to bohužel nejde.

A co dodržování životosprávy nejen v období pauzy?
Co se týká životosprávy? Před zápasem nikam nechodím, svědomí mám v tomhle čisté. Nějaký speciální jídelníček nedodržuji. Ale teď by se mi asi hodil.

Chtěl byste se živit fotbalem?
To je těžká otázka, záleželo by na plno věcech, jelikož mám dobrou práci, tak by se mi těžko odcházelo a musel bych si zvážit všechny pro a proti. Ale když jsem byl mladší byl to můj sen.

Co říkáte na to, že vás v minulosti chtěl trenér Kolína Pilný, který to otevřeně říkal. Je to ještě aktuální?
Když jsem to v minulosti četl v novinách, samozřejmě mi to udělalo velkou radost. Zvláště když se někomu líbí moje hra. Trenér Pilný mi to jednou řekl dokonce i osobně, když jsme spolu mluvili po přátelském utkání s Kolínem. A jestli je to pořád aktuální, to je spíše otázka na něho.

Myslíte si, že byste zvládl ještě vyšší soutěž?
Doufám, že ano. Chtěl bych si ještě zahrát alespoň ČFL (Česká fotbalová liga – třetí nejvyšší soutěž).

Co vás drží v Polepech?
I přes 18 divizních gólů jsem žádný telefon během přestávky neměl a polepskému vedení také nikdo nevolal. Tajně jsem si přál zkusit přípravu s nějakým týmem z vyšší soutěže, ale bohužel to nevyšlo a nyní se musím soustředit pouze na Polepy.

Jak vnímáte prezidenta klubu Jaromíra Siřínka?
Je to osoba, která znamená pro polepský fotbal hrozně moc. Bez něj by se tu divize hrát jistě nemohla. Tímto bych mu chtěl poděkovat.
Myslíte si, že se dá v této době postoupit do vyšší soutěže jen fotbalově?
Je to smutné, ale myslím si, že to jde i jinak. Bohužel. Ale je to pouze můj názor. Proto by se s tím mělo něco dělat, aby fotbalová mužstva hrála soutěže, na které mají fotbalově.

S jakým trenérem se vám doposud nejlépe spolupracovalo?
Za moji fotbalovou kariéru mě trénovalo plno trenérů od žáčků až po mužské kategorie. Je hrozně těžké říci s kým se mi nejlépe spolupracovalo. Jelikož každý byl jiný. Nechtěl bych nikoho pozdvihovat, jsem jim vděčný všem. Když mám jmenovat tak například trenéři Půža nebo Vondřejc.

Co říkáte na úroveň rozhodčích v jednotlivých soutěžích?
Myslím si, že kvalitní rozhodčí v soutěžích určitě existují. Ale kolikrát to mají hrozně těžké na posouzení některých nepřehledných situací. Nikdo není neomylný, proto některé chyby jako hráč beru.

Libor Křelina
Narozen: 23. 11. 1986
Bydliště: Polepy
Kariéra: Polepy, Kolín, Velim, Polepy
Záliby: fotbal, futsal, sport
Rodina: svobodný, přítelkyně Veronika
Oblíbené jídlo: Smažený sýr a hranolky
Oblíbené pití: nemá

Co říkáte na odchod Ivana Haška vedení českého fotbalu? Neabdikoval podle vás na český fotbal? Prostě zjistil, že to jednoduše nejde „vyčistit“ …
Myslím, že ne. Šel zřejmě za lepším. Tedy snad. Nicméně co se týká korupce ve fotbale, je to to nejhorší, co vás jako hráče může na hřišti potkat a chtělo by s tím rozhodně něco dělat.

Jak by se vám líbila Dagmar Danková v čele českého fotbalu?
Na hřišti to zvládá skvěle. Pokud na to má a věří si proč ne.

Jak vidíte současný trend fotbalu. Všichni vzhlíží k Barceloně. Čím si myslíte, že to je? Jsou úspěšní, navíc hrají atraktivní fotbal pro diváky?
Myslím, že je to zásluhou dobrého poskládání hráčů a kvalitním trenérem. Navíc Messi má neuvěřitelnou formu. Jsou takřka neporazitelní, ale já mám rád Chelsea.

Sledujete týmy naší reprezentace? Co říkáte úspěchu devatenáctky a naopak propadu seniorského týmu, který naposledy vyhořel v Norsku?
Ano, snažím se situaci sledovat. Devatenáctce jsem to hrozně přál, jelikož na turnaji měli skvělou formu. Škoda, že to ve finále nedopadlo. Ale druhé místo na mistrovství Evropy je také velký úspěch českého fotbalu. Co se týká A týmu, je to horší. Ale snad se z toho už oklepeme a začleníme se mezi top 15 nejlepších týmů světa.

Čím myslíte to je. Postavení českého „Áčka“ ve světové tabulce žebříčku týmů.
To je těžké říct. Asi dlouhou špatnou formou hráčů naší reprezentace. Příliš lehce dostáváme branky a žádné nedáváme a dá se říct se nedostáváme ani do šancí. Musí se zlepšit hlavně aktivita hráčů. Když to nejde, tak aspoň zamakat na hřišti. Budu čekat telefon a třeba mě do reprezentace pozvou. To si samozřejmě dělám legraci. Ale myslím, že vše začíná už od mládeže. Snad už bude jen lépe.

Myslíte si, že se v Kolíně někdy může hrát i první liga?
Už v současnosti si myslím, že kdyby se udělal výběr fotbalistů z Kolínska, mohla by se tu bez problémů hrát minimálně třetí liga. Zase na druhou stranu když vezmeme, že v divizní skupině C jsou Polepy, Kolín, Velim a Převýšov, je to super pro diváky. Čtyři derby, na které se musí dobře koukat.