Hovořit budou o hospodaření obce

Výžerky – Starosta obce Josef Kopecký svolal veřejné zasedání zastupitelstva obce. Na něm se bude hovořit o hospodaření obce za první měsíce roku 2016 a projednávat se bude také závěrečná zpráva za minulý rok. Zasedání je naplánované na dnešní den a začne v půl osmé v zasedací místnosti obecního úřadu.

V čističce byly provazy i vaťák

Jevany – Až do konce měsíce je dočasně omezený vývoz na čistírnu odpadních vod, dochází totiž k čištění a celkové renovaci, opravuje se také elektroinstalace. V čističce byly v rámci čištění nalezené látkové ručníky, provazy, igelitové pytle, hadry, dámské hygienické potřeby, prezervativy i vaťák. Předměty pochopitelně brání správnému chodu a čistička tak nemůže správně fungovat. Vedení obce proto žádá všechny občany, aby kontrolovali, co hází do toaletní mísy. Zastupitelé se navíc zamyslí nad systémem kontroly fekálníků.

Mohou zapsat děti dodatečně

Louňovice – Dodatečný zápis do mateřinky je naplánovaný na středu 3. srpna v budově školičky v době od 9.00 hodin do 14.00 hodin. Zákonný zástupce s sebou musí přinést platný průkaz totožnosti, rodný list dítěte, vyplněnou žádost o přijetí a evidenční list potvrzený od lékaře. Žádost o přijetí a evidenční listy jsou k vyzvednutí u ředitelky školy do 30. června od 7.30 hodin do 13.00 hodin nebo po předchozí telefonické domluvě.

Mohou odložit oleje, jen čisté

Vyžlovka – V prostoru u čistírny odpadních vod je možné odkládat do barelu potravinářské oleje. Olej však nesmí obsahovat vodu nebo jiné druhy odpadů. V oleji nesmí být pochopitelně ani hrubé nečistoty jako například párátka, hranolky, brambory, hadry, případně nedopalky cigaret a jiné. Obaly od použitých olejů je možné odložit do vedlejší popelnice.

Bude se provádět odečet elektřiny

Poříčany – Pracovník energetických závodů bude provádět odečet elektroměrů v obci ve dnech 3. – 8. července. Je třeba připravit si stav elektroměrů na viditelné místo.

Znalec čekal, až strom zezelená

Oleška – V obci byl znalec z asociace ochrany přírody, aby zpracoval druhý nezávislý posudek. Na ten bylo třeba počkat, až strom zezelená. Původní posudek byl z loňského září. Osud lípy je závislý na doporučení obou znalců. Lípa v obci nikoho neohrožovala, byla totiž zajištěná.

Schválili finanční dar místní stáji

Přehvozdí – Zastupitelé obce schválili poskytnutí finančního daru místní jezdecké stájí. Rozhodli se, že stáji Przechwozd darují 3000 korun. Dar bude poskytnutý na druhý ročník místní Velké ceny. Pro věnování peněz na akci byli čtyři zastupitelé, nikdo nehlasoval proti a nikdo se nezdržel hlasování.

Našla se fenka s barevnou gumičkou

Království – Kouřimští v pondělí našli fenku Yorkšírského teriéra. Psík má čerstvě ostříhanou srst a na hlavě barevnou gumičku. Samotná psí slečna se pohybovala nejen u Království, ale také ve městě Kouřim. Informace o ztracené fence získáte na telefonu 602683555.

Někteří obyvatelé neplatí za odpad

Krychnov – Krychnovští mají mezi sebou neplatiče. Někteří místní občané totiž nezaplatili za svoz odpadu na tento rok. Vedení obce připomíná, že je poplatek pro všechny občany České republiky povinný.

Chtějí rozšířit mateřinku

Svojšice – Starosta obce informoval o tom, že vedení přemýšlí o možnosti rozšíření prostor místní mateřské školy. Rádi by totiž zvětšili šatny pro děti a také zřídili kancelář pro ředitelku mateřské školy. Obec má na tyto stavební úpravy již zpracovaný projekt a také stavební povolení z roku 2011. V současné době tedy musí stavební úřad v Kouřimi projednat, zda je stavební povolení i po pěti letech stále ještě platné. Pokud ano, nebrání nic tomu, začít s úpravami. V opačném případě se opět bude muset nejprve začít s papírováním.