Svojšickým přistaví kontejnery na odpad

Svojšice – V pátek 22. dubna budou přistavené kontejnery na velkoobjemový odpad, odvezené budou v pondělí 
25. dubna. V Bošicích bude kontejner umístěný u otočky autobusu a další u místní hasičárny.Ve Svojšicích bude jeden kontejner u obecního úřadu, další u mlýna, v pískovně a poslední na Karlově. V Nové Vsi bude kontejner k dispozici na návsi.

Do mateřinky bude chodit více dětí

Horní Kruty – O hospodaření mateřské i základní školy hovořili zastupitelé na zasedání, které se uskutečnilo na starém obecním úřadě. V rámci mateřské školy se hovořilo také 
o udělení výjimky v počtu dětí. Z důvodu předpokládaného velkého počtu dětí chce mateřinka zvýšit kapacitu z 24 na 25 dětí. Zvýšení počtu dětí prý nebude mít vliv na kvalitu předškolního vzdělávání, hygienické ani bezpečnostní podmínky. Přítomní se mohli k situaci vyjádřit. Žádost zastupitelé schválili.

Zápis do mateřinky bude ve středu

Křečhoř – Ve středu 27. dubna se uskuteční zápis do mateřské školy v Křečhoři. Zápis se uskuteční od 15.00 do 16.00 hodin. Při zápisu je nutné odevzdat doklad o pravidelném očkování dítěte, tedy potvrzení od dětského lékaře.

Barchovičtí budou uklízet obec

Barchovice – Obecní úřad Barchovice zve všechny dobrovolníky, kterým není lhostejné prostředí, ve kterém žijí, na úklid obce a přilehlého okolí.Sraz účastníků je u obecního úřadu. Rukavice a pytle na sběr odpadků jsou zajištěné. Vedení obce vyzývá ke spojení odpolední procházky s dobrou věcí pro sebe i své okolí. Úklid není fyzicky náročný, proto lze zapojit i své děti. Osobní příklad je nejúčinnější prevence. Občerstvení během akce je zajištěné.

Svážejí bio i komunál

Klášterní Skalice – V současné době sváží z obce komunální odpad a bioodpad jednou za čtrnáct dní. Zatímco komunální odpad odváží ve středu v sudý týden, v lichém týdnu středa patří svozu biologického odpadu. Tento systém potrvá až do 2. listopadu, kdy svoz bioodpadu skončí a začne opět jen svoz komunálního odpadu, který bude odvážený každý týden.

Informují přes email

Skvrňov – Obecní úřad nabízí službu zasílání důležitých zpráv přes email. Stačí zaslat mailovou adresu na urad@skvrnov.cz a k tomu přidat souhlas.

Vodu ze studny raději převařte

Oleška – Voda ze studny u obecního úřadu prošla laboratorními zkouškami. Ti, kdo tuto vodu v domácností používají a konzumují si, by ji měli pro jistotu nejprve převařit. Doporučuje to vedení obce právě na základě provedené zkoušky.

Odvezou různé druhy odpadů

Štíhlice – Velkoobjemový kontejner přistaví na obvyklé místo na návsi tento pátek a odvezou ho již v sobotu. Kontejner je určený na běžný velký domovní odpad. Co se týče nebezpečného odpadu ten odvezou 7. května. Přinést ho musíte na náves před číslo popisné 22. Odvoz se provádí formou přímé nakládky do přistaveného nákladního auta. Automobil přijede v 11.55 hodin a nakládka potrvá dvacet minut. Oblečení a další věci, které už doma nechcete, ale ještě je nechcete ani vyhodit můžete schovat pro charitu. Tu obec plánuje uspořádat v červnu. Datum však ještě není upřesněný.

Vyžlovští pořádají humanitární sbírku 

Vyžlovka – Humanitární sbírku letního a zimního oblečení pořádají na Vyžlovce již tuto sobotu. Sbírka se uskuteční v čase od 9.00 hodin do 10.00 hodin na obecním úřadě Vyžlovka. Nosit můžete oblečení pro dospělé, ale samozřejmě také pro děti. Dále lze přinést lůžkoviny, prostěradla, ručníky, utěrky nebo záclony. Stejně tak je zájem o domácí potřeby, skleničky nebo polštáře či přikrývky. Věci by měly být zabalené do igelitových pytlů nebo do krabic, aby se nepoškodily transportem.

Exhibicionista se toulá lesem

Louňovice – V posledních dnech byl v okolních lesích spatřený exhibicionista. Policisté jsou o této události informováni, přesto by lidé, zejména pak ženy a děti, měli dbát zvýšené pozornosti a v případě potřeby volat okamžitě policii.

Ztratil se devíti měsíční Buffy

Konojedy – Americký stafordšírský terier Buffy zřejmě hledá svého majitele, stejně tak jako majitel postrádá svého pejska. Devítiměsíční Buffy se ztratil 9. dubna v Konojedech. Pejsek má zlato bílou barvu a váží kolem patnácti kilogramů. Pokud pejska uvidíte, kontaktujte majitele, který ho postrádá, na telefonní číslo 734714690.

Chtějí zachovat poštu, jak je nyní

Stříbrná Skalice – Ve Stříbrné Skalici chtěli zavést zajištění poštovních služeb pomocí Pošty partner, tedy provozovat poštu třetí osobou, v tomto případě obcí. Starosta na jednání projekt odmítl, chtěl, aby v obci byla i nadále klasická pošta. Někteří se obávají, aby nebyly malé pobočky pošty zrušené, zatím se to však nepředpokládá. Zastupitelé tedy souhlasí se starostou, aby byl zachovaný současný způsob obsluhy pošty a jiné varianty nechtějí v tento okamžik připustit. S názorem se ztotožňují všichni.