Setkají se kvůli plánování projektu

Kouřim – Kouřimští se setkají ve čtvrtek 22. října od 17.00 hodin v 1. patře radnice. Tématem schůzky je zhodnocení naplňování plánu prorodinné politiky v našem městě a naplánování dalších aktivit na rok 2016 v rámci projektu Obec přátelská k rodině.

Budou hovořit o dětském hřišti

Bečváry – „Mámo, táto, pojďme si hrát aneb veřejné hřiště v Červeném Hrádku," tak se jmenuje projekt, o kterém budou hovořit zastupitelé na svém zasedání. Právě na tuto akci chtějí Bečvárští využít peněz z dotačního titulu. Zasedání je naplánované na 20. října od 18.00 hodin. Uskuteční se v budově obecního úřadu.

Sebeobraně se naučí na semináři zdarma

Konojedy – Na sále místní sokolovny se uskuteční bezpečnostní seminář. V návaznosti na současnou bezpečnostní situaci uspořádali tří až pěti hodinové školení pro všechny zájemce zdarma. Seminář by měl obsahovat ukázky praktické sebeobrany i základy poskytování první pomoci. Dále dojde k výuce taktické chování, hovořit se bude o druzích a rizicích ohrožení, základech práva. Na programu jsou také evakuační postupy a evakuační zavazadla. Na konci se uskuteční diskuze. Program je naplánovaný na 31. října od 14.00 hodin.

V obci nepůjde elektrická energie

Sobočice – Bez dodávky elektrické energie se budou muset na několik hodin obejít občané v Sobočicích. Právě v této obci je naplánovaná odstávka energie na čtvrtý listopadový den. Elektřina nepůjde ve středu od 7.30 hodin do 15.00 hodin.