Silnice je uzavřená

Zásmuky – Silnice do Nesměně je uzavřená. Dochází totiž k opravě povrchu vozovky od křižovatky se silnicí od Barchovic na kraj obce Nesměň. Řidiči musí využívat objízdnou trasu. Do Nesměně se tedy v současné době lidé od Barchovic dostanou přes Zásmuky a Sobočice. Uzavírka silnice by měla platit do 15. dubna.

Lidé budou bez dodávky elektřiny

Hošť – Nepůjde elektřina. Přerušení dodávky elektrické energie je naplánované na 7. dubna od 7.30 hodin do 15.30 hodin.

Miminko nahlaste na evidenci obyvatel

Stříbrná Skalice – Rodiče s trvalým pobytem v obci, kterým se narodilo miminko od 5. srpna 2015 do 5. března 2016 by měli narození co nejdříve nahlásit na obecním úřadě ohledně evidence obyvatel. Je nutné přinést rodný list dítěte. Každý, kdo své dítě nahlásí se bude moci zúčastnit slavnostního vítání občánků. To je naplánované na sobotu 30. dubna od 14.00 hodin. Slavnost se uskuteční na místní radnici.

Školička má dvě kritéria přijetí

Oleška – Existují dvě kritéria přijetí dětí do mateřinky v Olešce. První je dosažení šesti let věku v období od 1. září do 31. srpna následujícího kalendářního roku. Dále jsou přijímány děti od pěti do tří let sestupně (od nejstaršího po nejmladší) a přednostně ty, kteří mají trvalé bydliště v obci Oleška, případně ve spádových obcích. Celková kapacita místní mateřské školy je jednačtyřicet žáků.