Kolín - V supermarketu v ulici V Opletkách usoudil muž z okresu Kutná Hora, že kvůli jednomu pivu nemá přece smysl obtěžovat se s placením, natožpak ztrácet čas ve frontě u pokladny. Láhev piva v plastovém obalu v hodnotě 24,90 korun schoval pod oděv a jako by nic prošel za pokladní zónu. Přivolaným městským strážníkům se k přestupku doznal, odešel s pokutou.

Kolín - Na linku 156 zavolal náhodný kolemjdoucí, který si v Bezručově ulici všiml dvou mužů, kteří se dobývají do vozidla a jejich chování se jeví jako podezřelé. Po příjezdu na místo strážníci zjistili, že do vozidla se dostává jeho majitel.

Velim – Tradiční sbírka pro Diakonii Broumov se uskuteční 12. ledna na obecním úřadě. Věci zabalené do igelitových pytlů nebo krabic, aby se nepoškodily během přepravy, lze přinést od 16 do 18 hodin. Vybírá se zimní i letní oblečení dámské, pánské i dětské, lůžkoviny, hračky, knihy, nepoškozenou obuv, menší elektrospotřebiče, prostěradla, utěrky, záclony, péřové přikrývky a polštáře i peří jako takové, domácí potřeby, nádobí, skleničky apod. Tentýž den a ve stejné době můžete věci přinést také do klubovny dobrovolných hasičů ve Vítězově.

Český Brod – Vánoční stromky, které už přestaly krášlit vaše obydlí, můžete ukládat do sběrného dvora v Liblicích nebo na sběrném místě odpadu v areálu Technických služeb Český Brod v Palackého ulici. Také je můžete dát k popelnicím na bioodpad při svozu této komodity, a to v sudém týdnu od 11. do 15. ledna.