Svoz bioodpadu bude končit

Kouřim – Černé nebo plechové popelnice na směsný odpad se vyvážejí již každé úterý. Bioodpad z hnědých popelnic se bude svážet ve starobylé Kourimi do 24. listopadu.

Svezou nebezpečný odpad z města

Kostelec n . Č. l. – Na náměstí Smiřických před budovou městského úřadu a taky ve Svatbíně na návsi u separačních nádob se uskuteční v sobotu 24. října od 8.00 hodin do 12.00 hodin sběr nebezpečného odpadu. Nosit lze znečištěné obaly od barev, ředidel, olejů, olejové filtry, nespotřebované barvy, ale také baterie, zářivky, elektrospotřebiče nebo léky. Co se týče penumatiky, lze přinést jen ty z sosobních vozidel, bez disků a pouze čtyři na osobu.

Koupali se v kašně a rušili spánek lidí

Kolín – Parta mladých lidí, která šla Kouřimskou ulicí řvala a rušila tak noční klid. Pak se přesunula na Karlovo náměstí, aby se tu dva otužilci v oblečení koupali v kašně. Ostatní se zatím bavili vysypáváním košů. Strážníci zvláštní zábavu rozjařené skupinky zastavili, když přijeli na místo. Po uklizení košů na místo dostal viník blokovou pokutu. Vše ostatní bylo vyřešené domluvou a vykázáním z místa.

Připravte se na odečty elektroměrů

Oleška – V Olešce, Krymlově, Brníku, Bulánce a Králce se uskuteční odečty elektroměrů. Naplánované jsou od pondělí 19. října do pátku 23. října. V případě nepřítomnosti zanechte prosím stav elektroměru na viditelném místě nebo na Obecním úřadě v Olešce.

Konojedští mohou oočkovat psy

Konojedy – V sobotu si můžete nechat oočkovat psa, aniž byste vážili cestu k veterináři. On totiž přijede za vámi. Očkovat bude od 9.00 hodin před budovou místního obecního úřadu.

Malotičtí budou pouštět draky

Malotice – Malotičtí zvou všechny příznivce podzimní zábavy na Hrátky s drakem. Ty se uskuteční na nejvyšším místě lhotecko – malotické cesty. Akce je naplánovaná na tuto sobotu a začne ve 14.00 hodin. V Maloticích je sraz účastníků na hřišti o půl hodiny dříve.

Budou volit nového člena výboru

Třebovle – Stávající člen finančního výboru bude odvolaný a zvolí se nový. To je jeden z bodů programu zasedání zastupitelstva v obci Třebovle. Hovořit se bude také o demolici Knížecího dvora. Zasedání je naplánované ne zítra. Tedy na 15. října od 18.00 hodin. Konat se bude na obecním úřadě.

Elektřina nepůjde od rána do tří hodin

Sobočice – V Sobočicích se budou muset obejít bez elektrického proudu. Přerušení dodávky elektrické energie je naplánované na 4. listopadu. Elektřina nepůjde od 7.30 hodin do 15.00 hodin.