Budou mít nové hrací prvky

Horní Kruty – Školní hřiště by se mělo dočkat nových prolézaček. Ty stávající jsou totiž nevyhovující a nebezpečné. Nová prolézačka se jmenuje Veverka a děti ji budou moci užívat v brzké době.

Znají rozvrh víceúčelového hřiště

Bečváry – Bečvárští již znají rezervační hodiny víceúčelového hřiště. Škola má hřiště rezervované v pondělí a ve čtvrtek, tenisté v úterý a v pátek, hasiči z Červeného Hrádku taktéž ve čtvrtek a SK Bečváry rovnou tři dny v týdnu. Každý den je však hřiště po několik hodin přístupné také veřejnosti.

V Kostelci nad Černými lesy nalezli ztraceného pejska, jde o kokršpaněla

Kostelec n. Č. l. – Ve čtvrtek 10. září byl v Kostelci nad Černými lesy nalezený pejsek. Jde o amerického kokršpaněla. Pejsek má černou barvu a bílou náprsenku. Pejsek je starší. Dle odhadu desetiletý či ještě starší. Pejsek špatně slyší i vidí. Bližší informace poskytne městská policie nebo městských úřad v Kostelci nad Černými lesy.

Další etapa oprav se týká obce Oleška

Oleška – Od 29. září do 19. října se uskuteční druhá etapa opravy silnice I/2 z Olešky směrem na Kostelec nad Černými lesy. V tomto termínu se bude opravovat část silnice přímo v obci. Vjezd a výjezd k obecnímu úřadu bude po celou dobu zajištěný. Právě v tomto místě bude po dobu opravy semafor. V případě, že se budou tvořit kolony však bude nahrazený značkou stop s doplňkovou tabulkou kyvadlový provoz.

Zastávka bude zřízená jinde

Ždánice – Autobus linky 402 bude mít nově zřízenou zastávku s názvem Ždánice u Jánů. Z této linky budou i posilové spoje pro zajištění dopravní obslužnosti Krymlova. To vše v souvislosti s opravou silnice I/2. Po dobu oprav je totiž zrušená zastávka Oleška, rozcestí Krymlov.

Zřídit čističku či ne?

Krychnov – Do 6. září museli Krychnovští vhodit do schránky starosty lísteček 
s informací o tom, zda chtějí či nechtějí čističku odpadních vod. Obec totiž v této otázce není jednotná.

Svezou plastový odpad z obce

Svojšice – Poslední pátek v měsíci dojde ke svozu plastového odpadu z obce. Žluté pytle je třeba dát před dům 
v den svozu.

Nučičtí půjdou k volebním urnám

Nučice – V obci se uskuteční nové volby do zastupitelstva obce. Ty jsou naplánované na sobotu 26. září od 7.00 hodin do 22.00 hodin. Lidé mohou přijít vyjádřit svůj názor do zasedací místnosti obecního úřadu. Volební lístky lidé dostanou nejpozději tři dny před volbami.

V říjnu přivítají nové občánky 

Stříbrná Skalice – Nové občánky Stříbrné Skalice oficiálně přivítají 24. října. Na slavnostní vítání občánků jsou zvaní nejen rodiče s dětmi.

Uskuteční se odečítání elektroměrů

Miškovice – Ve čtvrtek 24. září se v Miškovicích uskuteční odečítání elektroměrů. V případě, že v tento den nebudete doma, je třeba zanechat stav vašeho elektroměru zaspaný na viditelném místě.

Bude se odečítat elektrická energie

Vitice – Zítra, tedy ve čtvrtek 17. září, se uskuteční svoz nebezpečného odpadu. Nebezpečný odpad musí být na určeném stanovišti do sedmi hodin ráno svozového dne. Stanoviště zůstávají stejná.

K vysílači v obci běží podpisová akce

Doubravčice – Zda se uskuteční výstavba vysílače mobilního operátora v lokalitě Čihadla poblíž vodojemu, k tomu se budou trvale hlášení obyvatelé obce vyjadřovat ve veřejné podpisové akci. Té se mohou zúčastnit všichni trvale hlášení obyvatelé obce Doubravčice, kteří nejpozději k 31. říjnu tohoto roku dovrší věk 15 let.