Odvezou plastový odpad, již podruhé

Bečváry – Svoz plastového odpadu ve žlutých pytlích je v Bečvárech poměrně nový. Uskuteční se totiž teprve podruhé. Svoz je naplánovaný na pátek 28. srpna. Svozy se i nadále budou konat vždy koncem měsíce. V září by lidé pytle s tímto odpadem měli připravit před své domy 25. září. Poté 30. října, 27. listopadu a 25. prosince.

Lhotecká cyklotřicítka se koná v sobotu 

Kostelní Lhota – Už počtvrté se na startu Lhotecké cyklotřicítky postaví v sobotu 29. srpna jednotlivci, družstva, ale i celé rodiny s dětmi, aby si zazávodili, nebo se alespoň turisticky projeli po krásné polabské přírodě, která je spjata se spisovatelem Bohumilem Hrabalem. Ne nadarmo zvolili organizátoři motto závodu: Na kole s rodinou či s kamarády Hrabalovým Polabím.

Začala obnova rybníku Pohan

Červené Janovice – Revitalizace rybníku Pohan na Kutnohorsku byla slavnostně zahájena v úterý 18. srpna. Jedná se o rybník v sousedství rybníku Katlov, přičemž obě vodní plochy má od města Kutná Hora pronajaty známý rybář a cestovatel Jakub Vágner. Zatímco Katlov se stal v posledních měsících centrem rybářského dění a letos se zde konalo i vůbec první Mistrovství světa juniorů v lovu kaprů, atmosféra na Pohanu bude lehce komornější.

Hovořit budou o opravené hasičárně

Malotice – Ve Lhotách v Domečku se uskuteční veřejné zasedání zastupitelstva. Naplánované je na 24. srpna od 19.00 hodin. Řešit se bude nábor členů do jednotky sboru dobrovolných hasičů a také je na programu zpráva o rekonstrukci hasičárny. Hovořit se bude také o přípravě na slavnostní otevření.