Senioři se setkají v zasedací místnosti

Černé Voděrady – Starosta a zastupitelé obce zvou všechny seniory na Jarní setkání. To je naplánované 28. března od 14.00 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu. Zajištěné bude pohoštění. Vystoupí děti a k poslechu zahraje hudba F. Moravce.

Rekonstrukci budou řešit zastupitelé

Kouřim – O rekonstrukci Okružní ulice, ale také například o snížení energetické náročnosti budovy mateřinky budou hovořit zastupitelé na svém zasedání 25. března v 18.00 hodin v obřadní síni radnici – 1. patro.

Do mateřinky až na počátku dubna

Oleška – Zápis do mateřinky v Olešce je naplánovaný na 8. dubna od 15.00 hodin do 17.00 hodin. Rodiče musí předložit potřebné doklady. S sebou musí přinést očkovací průkaz dítěte, občanský průkaz, který prokáže trvalé bydliště a také kartičku zdravotní pojišťovny dítěte. Pořadí přihlášek nemá vliv na přijetí dítěte do mateřské školy.

LDN se změní na stanici paliativní péče

Kutná Hora – Na přebudování léčebny dlouhodobě nemocných v Kutné Hoře na stanici paliativní péče, tedy komplexní péče o pacienty, kteří jsou nevyléčitelně nemocní, se letos zaměří vedení Oblastní nemocnice Kolín, pod kterou kutnohorská nemocnice spadá. Peníze na to nemocnice v Kolíně získá od vedení Středočeského kraje. To totiž plánuje v letošním roce dát středočeským krajským nemocnicím na rekonstrukce a další investice téměř 518 milionů korun.

Lhotecká školka pořádá zápis dětí

Kostelní Lhota – Zápis do Mateřské školy v Kostelní Lhotě pro rok 2015/2016 se koná dnes od 9.00 hodin do 14.30 hodin přímo v budově tohoto školského zařízení. Rodiče i děti mají v tento den možnost prohlédnout si třídy v budově školky, ale také zahradu, kam si chodí děti hrát. „K zápisu se dostaví zákonný zástupce dítěte s dítětem. Je nutno předložit rodný list dítěte a průkaz totožnosti zákonného zástupce dítěte a doklad o trvalém bydlišti dítěte," uvádí na stránce obce ředitelka mateřinky Leona Kaiprová.Mateřská škola má kapacitu na 50 dětí a velkou rozlehlou zahradu. Celý areál je oplocený a lemovaný vzrostlými okrasnými keři a stromy.

Slavnostně otevřou novou lávku

Miškovice – Obnovenou lávku a nově vzniklé lavice v okolí říčky Výrovky se dočkají slavnostního otevření výtvarných instalací. Setkání se uskuteční v pátek 27. března od 15.00 hodin.

Na poplatky mají poslední dny

Krychnov – Poplatky za komunální odpad a za psa lze platit na úřadě každou neděli, ovšem jen do konce tohoto měsíce. Lidé tak již mají jen dvě možnosti.