Jaro přivítají v Kouřimi kytičkou

Kouřim – Kouřimští senioři jsou pozvaní na Střelnici, kde se v sále a přilehlých prostorách uskuteční společné přátelské setkání, kde přivítají jaro kytičkou. Setkání se uskuteční 26. března od 15.00 hodin.

Do mateřinky bude zápis v dubnu

Louňovice – Do mateřské školičky v Louňovicích se mohou hlásit děti v pondělí 20. dubna v budově mateřské školy a to v době od 13.00 hodin do 16.00 hodin. Při rozhodování o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání bude ředitelka postupovat dle kritérií. Přednost mají děti, které mají trvalé bydliště v této obci. Poté se také přihlíží k věku dítěte, kdy má přednost takové dítě, které je v posledním roce před zahájením povinné školní docházky nebo dítě, které mělo školní docházku odloženou. Žádosti o přijetí a evidenční listy lze vyzvednout v mateřince ve dnech 23. 26. března.

Popelnice vyndejte už o den dříve

Třebovle – Ranní svoz komunálního odpadu se uskuteční každý čtvrtek. Je pro to vhodné nádoby na komunální odpad vyndavat před dům již ve středu večer, jelikož popeláři nyní jezdí v brzkých ranních hodinách.

Velkoobjemový kontejner musí naplnit

Polní Voděrady – V sobotu 28. března bude před budovu obecního úřadu přistavený kontejner na velkoobjemový odpad. Na místě zůstane stát až do naplnění.

Ztratil se jorkšírek Filip, pomozte

Kolín – V Kolíně v Podskalském nábřeží se ztratil jorkšírský teriér, který slyší na jméno Filip. Pejsek je tmavné barvy a majitelé za jeho nalezení nabízejí odměnu. Pejsek se majitelům ztratil v úterý 10. března. Jakékoli informace o ztraceném pejskovi volejte na telefon 606586670.