Starostka obce bude mít dovolenou

Konojedy – Dovolenou na celý příští týden hlásí starostka obce. Michaela Růžičková si bere dovolenou od 9. března do 13. března. Kancelář obecního úřadu bude i v tomto termínu fungovat. Pouze nebude možné ověřovat listiny a podpisy.

Pokřtí knihu o historii obce Bečváry

Bečváry – Všichni občané Bečvár, Červeného Hrádku, Hatí, Jelčan a Poďous jsou zvaní na slavnostní křest knihy do sálu Sokolovny v Bečvárech na tuto sobotu. Ve 14.00 hodin tu totiž dojde ke křtu knihy. Nejprve bude přidělený znak a vlajka obci Bečváry, pak dojde na samotný křest a zahájení prodeje knihy s podpisy.

Zápis dětí do mateřinky je až v dubnu

Kostelec n. Č. l. – Zatímco některé děti s rodiči mají svůj zápis do mateřinky již za sebou černokostelečtí si na něj ještě nějakou dobu počkají. Zápis se totiž uskuteční až od 13. dubna do 14. dubna a to v době od 8.00 hodin do 13.00 hodin v budově mateřské školy. každý příchozí musí dokládat trvalé bydliště. Tudíž mají přednost právě místní děti. Dále je nutné přinést také očkovací průkaz, rodný list dítěte a musíte doložit i průkaz zákonného zástupce.

Chtějí postavit pergolu, budou o tom jednat na svém zasedání

Barchovice – Projednat stavbu pergoly u obecního úřadu Barchovice musejí zastupitelé této obce na svém zasedání. Kromě toho se budou bavit také o výsadbě zeleně na obecních pozemcích. Zastupitelé se sejdou 16. března v 17.00 hodin v jednací místnosti obecního úřadu.

Kouřimští se dočkají nových chodníků

Kouřim – Nových chodníků se dočkají obyvatelé Kouřimi na náměstí a v Pražské ulici. Tyto chodníky vyjdou město na 280 tisíc korun. S částkou souhlasili všichni zastupitelé města. Lidé tak brzy budou chodit po novém.

Černokostelečtí schválili rozpočet města

Kostelec n. Č. l. – Černokostelečtí mají schválený rozpočet města na tento rok. Na silnice například vyčlenili 860 tisíc korun. Z toho plánují půl milionu korun na opravy a údržbu a 300 tisíc korun na zimní údržbu. Pokud však bude mírná zima jako letos, město tyto peníze potřebovat nebude a ušetří.
Peníze černokostelečtí potřebují také na kanalizaci. zatímco v loňském roce potřebovali na nové kanalizační přípojky více než 17 milionů korun, letos počítají s investicí kolem 3 milionů korun.
Rozpočet počítá také s penězi pro školu a školku. Mateřská škola bude mít k dispozici necelých 5 milionů, z čehož více než 2 miliony sebere rekonstrukce pavilonu A. Škola by měla dostat částku 6 milionů , půl milionu vyjde kanalizační přípojka