Tři řidiči řídili pod vlivem, největší množství alkoholu v dechu měla žena

Černokostelecko – Černokostelečtí policisté načapali za jednu noc tři řidiče pod vlivem alkoholu. Nejvyšší naměřenou hodnotu 2,37 promile alkoholu v dechu měla řidička vozidla Fiat Punto, která po dvacáté hodině řídila ve Stříbrné Skalici. V dalších dvou případech se jednalo o hodnoty 1,87 promile a 1,84 promile. Všechny tři osoby jsou podezřelé z přečinu ohrožování pod vlivem návykové látky.

Již jsou známé termíny svozu kovového odpadu na celý tento rok

Svojšice – Svoz kovového odpadu na celý rok dopředu mají naplánovaný ve Svojšicích. Svozy platí také pro Bošice a Novou Ves III. První svoz kovů se uskuteční 30. března, další pak 25. května, 27. července, 29. září a poslední svoz kovového odpadu se uskuteční poslední listopadový den. Kovový odpad je vždy třeba připravit před svůj dům. Svozy se uskuteční v době od 9.00 hodin do 11.00 hodin.

Automobily i jejich vybavení kradla skupina tří osob. Policisté je lapili

Kolínsko – Tři osoby od 21 do 25 let jsou trestně stíhané kvůli krádežím a poškozováním cizích věcí. Dopadeni byli krátce po spáchání trestných činů. Přes víkend totiž tato parta kradla automobily i jejich vybavení. „Konkrétně odcizili tři vozidla a v jednom případě se o krádež pokusili," řekla tisková mluvčí policie Martina Fejfarová. Podle ní kradli ze zaparkovaných aut i autorádia, autobaterie, odlomili dva výfuky a jejich pozornosti neuniklo ani jízdní kolo.