Oslavu ukončili, jelikož hlučeli

Kolín Na hluk z vedlejšího bytu si stěžovali obyvatelé Hrnčířské ulice. Konala se tam totiž oslava a sousedé nemohli spát. Proto zavolali strážníky, kteří účastníky oslavy upozornili, že ruší noční klid. Hluční slavící lidé se tedy městským strážníkům omluvili a oslavu následně také sami ukončili. „Celou záležitost postačilo vyřešit domluvou," potvrdila Helena Honkiszová, tisková mluvčí městských strážníků v Kolíně. Následně při kontrole byl prý v lokalitě již klid.

Chtějí zvýšit bezpečnost

Krupá Obec vyhotovila rozvojové projekty na následujících pět let. Zastupitelé obce by rádi zlepšili bezpečnost. Chtějí na komunikaci druhé třídy instalovat zpomalovací prvky a místní komunikace pak opravit. Obec čeká také obnova návsi a rozšíření veřejného rozhlasu do nově zastavěných lokalit.

Čtyři láhve vodky měly být pro dva

Kolín Dvě osoby byly přistižené při krádeži v jednom supermarketu. Muž a žena odcizili celkem čtyři láhve vodky. Celková hodnota alkoholu dosahovala téměř 700 korun. Pachatelé podle Heleny Honkiszové z Městské policie v Kolíně ukryli zboží do kabelky a pronesli ho pokladní zónou. Když na místo přijeli městští policisté, oba se k přestupku přiznali. Krádež strážníci řešili blokovou pokutou. „Každý pachatel dostal pokutu v maximální možné výši," upřesnila Honkiszová. Všechny láhve pak vrátili zpět do prodeje.

Tentokrát se bude jednat ve Lhotkách

Lhotky Zítra projednají zastupitelé obcí Malotice a Lhotky pronájem nebytových prostor. Dále se budou zabývat činností v Domečku tedy ve společenské místnosti ve Lhotkách. Na programu je také inventura za minulý kalendářní rok. Zastupitelé se sejdou právě v Domečku v 19.00 hodin. 

Měl chuť na ovoce, dal si ho do batohu

Kolín Na vitamíny měl chuť muž, který byl v supermarketu v obchodním domě. Muž si dal ovoce v hodnotě 19 korun do batohu a prošel mezi pokladnami pryč. Všimla si ho však ostraha a přivolala strážníky. Ti se dostavili na místo a muži dali pokutu v maximální výši. Krást se tak muži v tomto případě opravdu nevyplatilo.

Muži zřejmě chyběl pojem o čase

Kolín  Hodinky. To byl cíl muže z Prahy, který si je vyhlédl v supermarketu v Kolíně. Hodinky za 699 korun si schoval do kapsy a chtěl nerušeně odejít z obchodu. Nakonec však musel platit pokutu v maximální výši.

Muži si prozpěvovali do noci u kašny

Kolín  Před kašnou na Karlově náměstí si udělali neplánovaný koncert dva muži z Prahy. Hlasitě zpívaly do noci a rušili tak noční klid. Strážníci je upozornili, že ve tři hodiny ráno není vhodné zpívat, protože ruší spánek občanů. „Oba muži zpěvu zanechali , proto byla celá záležitost vyřešená domluvou," prozradila závěr kuriózního zásahu strážníků tisková mluvčí městských policistů Kolín Helena Honkiszová.