Žehuňská pošta má normálně otevřeno

Žehuň – Po necelých dvou týdnech, kdy měla pobočka České pošty v Žehuni citelně omezenou otevírací dobu, se mohou lidé z obce a okolí, tedy i například v Dobšicích, těšit, že ode dneška bude přepážka opět fungovat normálně. Tedy od 8 do 11 a od 14 do 16 hodin, ve středu od 8 do 11 a od 14 do 17 hodin.

Tento měsíc nebudou svozy

Oleška – Tento měsíc není v Olešce v plánu ani jeden svoz tříděného odpadu. Plasty však budou svezené hned na počátku následujícího měsíce. Svoz plastových láhví, které musí lidé připravit den před svozem na obvyklé místo, bude 6. března.

Sportovní nabídka v Kostelci je pestrá

Kostelec n. Č. l. – V černokostelecké sokolovně se stále něco děje. Od pondělí do pátku je nabitý program pro jednotlivé sporty. Každý den je od čtyř do osmi hodin otevřená posilovna pro veřejnost. Dvakrát v týdnu tu trénují mladí basketbalisté. Muži si sem chodí zahrát florbal, nohejbal nebo mini kopanou. Schází se tu však také stolní tenisté nebo boxeři. Ve středu je tu prostor pro rodiče a děti, zdravotní cvičení, orientační běh nebo kuželky. Sportovci zvou do svých řad nováčky.

Zaktualizují členy povodňové komise

Bečváry – Bečvárští zastupitelé budou aktualizovat členy povodňové komise. Je to jeden z bodů programu dalšího zastupitelstva, které se uskuteční 17. února od 18.00 hodin v budově obecního úřadu.

Úřad bude mít dovolenou, tedy zavřeno

Prusice – Prusický obecní úřad má na zítra 11. února nahlášenou dovolenou. Starosta obce Jan Plaček však bude na telefonu. V případě nutnosti tedy lze volat právě jemu.

Občané budou bez elektrické energie

Stříbrná Skalice – Občané se budou muset v pátek 13.února obejít bez elektrické energie. Přerušení dodávky elektrické energie je naplánované od půl osmé ráno do půl jedenácté před polednem.

Obyvatelé jsou nově napojeni na obecní tlakovou kanalizaci, musí podepsat smlouvu

Třebovle – Vedení obce žádá občany, kteří jsou napojeni na obecní tlakovou kanalizaci, aby se dostavili na obecní úřad, kde sepíší smlouvu o odvádění odpadních vod. Občané by měli přijít nejpozději do 22. února, pokud možno po předchozí telefonické domluvě. Vzory smluv jsou k dispozici online.
Lze přijít: pondělí, středa 8.00 – 16.00
úterý a čtvrtek 8.00 – 15.00
pátek 8.00 – 11.00